Kościół Św. Mikołaja w Tumie pod Łęczycą został wybudowany w 1761 roku przez Efraina Szregera. Jest to drewniany kościół barokowy jednonawowy, nie orientowany, o konstrukcji zrębowej. Nawa została poprzedzona kruchtą, a na belce tęczowej wewnątrz znajduje się data oraz barokowy krucyfiks. Barokowy jest też ołtarz główny. Znajdują się tu również obrazy trumienne z XVIII wieku.Dzwonnica jest murowana typu parawanowego. Dach zwieńczony barokowym hełmem z latarnią. W okresie od 1761 do 1818 roku kościół ten pełnił funkcję kościoła parafialnego (w czasie przebudowy stojącej obok kolegiaty). Obiekt położony około 100 m na północ od kolegiaty w Tumie, przy drodze na Łęczycę.

Kościół Św. Mikołaja
Tum 2A, Tum

Tum noclegi

Tum to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71030 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021