Kościół Św. Mikołaja w Tumie pod Łęczycą, Magdalena

Drewniany kościół w Tumie

(5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Św. Mikołaja w Tumie pod Łęczycą został wybudowany w 1761 roku przez Efraina Szregera. Jest to drewniany kościół barokowy jednonawowy, nie orientowany, o konstrukcji zrębowej. Nawa została poprzedzona kruchtą, a na belce tęczowej wewnątrz znajduje się data oraz barokowy krucyfiks. Barokowy jest też ołtarz główny. Znajdują się tu również obrazy trumienne z XVIII wieku.

Dzwonnica jest murowana typu parawanowego. Dach zwieńczony barokowym hełmem z latarnią. W okresie od 1761 do 1818 roku kościół ten pełnił funkcję kościoła parafialnego (w czasie przebudowy stojącej obok kolegiaty). Obiekt położony około 100 m na północ od kolegiaty w Tumie, przy drodze na Łęczycę.Kościół Św. Mikołaja
Tum 2A, Tum

Drewniany kościół w Tumie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Tumu wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Tum noclegi

Tum to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tum
Pomniki i rzeźby
Normalna
kościoły
52°3'24N, 19°13'56E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022