Drewniany kościół w Krzęcinie

Drewniany kościół w Krzęcinie

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie jest jednym z najważniejszych zabytków w gminie Skawina. To zabytek znajdujący się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.Kościół został zbudowany w 1589 roku, natomiast gruntowne przebudowany świątyni miały miejsce w II połowie XVIII wieku. W 1887 roku przedłużono nawę oraz dobudowano dwie wieże. W XX wieku drewniany kościół w Krzęcinie był kilka razy odnawiany.

Piękny kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny to jednonawowa budowla z trójbocznym zamkniętym prezbiterium. Świątynia pokryta jest dwuspadowym dachem.

Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny
Krzęcin 47, Wielkie DrogiBooking.com
Avatar użytkownika
Lucy i Tom Krajtroter 21318 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021