Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Drewniany kościół w Krzęcinie, Lucy i Tom

Drewniany kościół w Krzęcinie

(5 głosów: 2)

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie jest jednym z najważniejszych zabytków w gminie Skawina. To zabytek znajdujący się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.Kościół został zbudowany w 1589 roku, natomiast gruntowne przebudowany świątyni miały miejsce w II połowie XVIII wieku. W 1887 roku przedłużono nawę oraz dobudowano dwie wieże. W XX wieku drewniany kościół w Krzęcinie był kilka razy odnawiany.

Piękny kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny to jednonawowa budowla z trójbocznym zamkniętym prezbiterium. Świątynia pokryta jest dwuspadowym dachem.Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny
Krzęcin 47, Wielkie Drogi

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
drewniane kościoły zabytki
49°56'38N, 19°44'31E
05 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację