Drewniany kościół w Krzęcinie, Lucy i Tom

Drewniany kościół w Krzęcinie

(5 głosów: 2)

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Krzęcinie jest jednym z najważniejszych zabytków w gminie Skawina. To zabytek znajdujący się na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce.Kościół został zbudowany w 1589 roku, natomiast gruntowne przebudowany świątyni miały miejsce w II połowie XVIII wieku. W 1887 roku przedłużono nawę oraz dobudowano dwie wieże. W XX wieku drewniany kościół w Krzęcinie był kilka razy odnawiany.

Piękny kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny to jednonawowa budowla z trójbocznym zamkniętym prezbiterium. Świątynia pokryta jest dwuspadowym dachem.Kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny
Krzęcin 47, Wielkie Drogi

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
drewniane kościoły zabytki
49°56'38N, 19°44'31E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021