Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Drewniany kościół w Chludowie, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Drewniany kościół w Chludowie

(4.7 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

W Chludowie w województwie wielkopolskim, leżącym około 20 km od Poznania, stoi piękny zabytkowy kościół drewniany, który pochodzi z 1736 roku. Nosi on wezwanie Wszystkich Świętych.

Kościół Wszystkich Świętych w Chludowie zbudowany jest z drewna modrzewiowego, na planie krzyża. Wystrój kościółka reprezentuje głównie styl barokowy, ale są tu również zabytki starsze, a wśród nich obraz namalowany w 1548 roku na lipowej desce, przedstawiający Matkę Bożą z Dzieciątkiem, ze Św. Wojciechem i Św. Mikołajem.Kościół Wszystkich Świętych
ul. Kościelna 4, Chludowo
tel. 61/ 811-65-02
kolegiata-sieradz.pl

Chludowo noclegi

Chludowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chludowo
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
52°33'28N, 16°50'42E
27 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację