W Chludowie w województwie wielkopolskim, leżącym około 20 km od Poznania, stoi piękny zabytkowy kościół drewniany, który pochodzi z 1736 roku. Nosi on wezwanie Wszystkich Świętych.

Kościół Wszystkich Świętych w Chludowie zbudowany jest z drewna modrzewiowego, na planie krzyża. Wystrój kościółka reprezentuje głównie styl barokowy, ale są tu również zabytki starsze, a wśród nich obraz namalowany w 1548 roku na lipowej desce, przedstawiający Matkę Bożą z Dzieciątkiem, ze Św. Wojciechem i Św. Mikołajem.Kościół Wszystkich Świętych
ul. Kościelna 4, Chludowo
tel. 61/ 811-65-02
kolegiata-sieradz.plAvatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114604 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020