Domki Tkackie w Zgierzu, linek

Domki Tkackie w Zgierzu

(3.5 głosów: 4)

Rozwój Zgierza jako miasta przemysłowego nastąpił w latach 20. XIX wieku. Wtedy to nastąpił napływ osadników i do Zgierza przybyło ponad 300 sukienników, którzy wybudowali domy pełniące zarówno funkcję mieszkania, jak i warsztatu pracy. Większość tych domów było drewnianych, nieliczne murowane. Szybko Zgierz stał się najważniejszych ośrodkiem produkcji sukienniczej w regionie.Dziś warsztaty zostały wyparte przez nowoczesną technologię, ale dawne domki tkackie pozostały jako ślad historii. Są dziś perełkami dawnej architektury, spotykanej w skansenach.

W Zgierzu zachowało się ich dość dużo i są w różnej kondycji technicznej. Miasto od kilku lat prowadzi rewitalizację tych obiektów, przywracając im dawny blask. Przy ul. Rembowskiego powstał Park Kulturowy Miasta Tkaczy, który przenosi nas do XIX wieku, z brukiem i gazowymi latarniami.Murowanym domem tkackim jest natomiast w Zgierzu Dom pod Lwami, w kórym obecnie siedzibę ma Muzeum Miasta Zgierza.

Domki Tkackie - Park Kulturowy Miasta Tkaczy
ul. Rembowskiego, ZgierzZgierz noclegi

Zgierz to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zgierz
Muzea i skanseny
Normalna
zabytki domy tkaczy
51°51'24N, 19°24'55E
19 czerwiec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację