Dom Śląski w Karkonoszach

Zdjęcia (7)

Turystyczne górskie schronisko Dom Śląski położone jest na wysokości 1400 m n.p.m. w Karkonoszach, na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, u podnóża Śnieżki na Równi pod Śnieżką.



Dom Śląski pod Śnieżką to jeden z pierwszych otwartych schronisk w polskich Karkonoszach. Schronisko położone jest w atrakcyjnym miejscu, z piękną panoramą na Karkonosze i Kotlinę Jeleniogórską, a atutem schroniska zapewne jest położenie na głównym szlaku na Śnieżkę, w dodatku przy trasie z kolejki na Kopę, co sprawia że odwiedzane jest przez rzesze turystów zarówno z Polski jak i zza granicy.

Przy schronisku znajduje się ważny węzeł karkonoskich pieszych szlaków turystycznych polskich i czeskich, w tym Główny Szlak Sudecki. Budynek schroniska został zbudowany w latach 1921-22, a w latach 1950-2005 schronisko przekazano wojsku (straż graniczna). Obecnie znajduje się w prywatnych rękach i oferuje 72 miejsca noclegowe.



Schronisko Górskie Dom Śląski
ul. Na Śnieżkę 20, Karpacz
tel. 75/ 612-67-00, 753-52-90
www.domslaski.pl

Zaznacz dom w profilu by obliczyć odległość

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Powiązane miejsca

Komentarze

gość
2015-09-06 17:46:24

MASAKRA TO ZA MAŁO POWIEDZIANE !!!! Omijajcie to miejsce z daleka !!! Wczoraj niestety jadłem tam posiłek i zatrułem się (pradwopodobnie flaczki najmocniej mi zaszkodziły) !!! Ledwo udało mi się zejść ze szlaku ! Długie godziny męczarni i powrotu do zdrowia ! Moi znajomi, mieli więcej szczęścia, ale tylko dlatego, że zostawili swoje posiłki po pierwszych "kęsach" ! Żal mi tych ludzi, którzy tak jak ja, albo się tam już zatruli, albo zatrują się w przyszłości ! To pewne ! Dlatego też muszę wszystkich ostrzec przed tym miejscem ! Najgorszym, w którym byłem w górach ! Nie wypowiadam się o noclegach, bo nie korzystałem, ale dodam że oprócz jedzenia obsługa pozostawia również wiele do życzenia ! KATASTROFA !!!

2014-01-05 10:13:10

Ciekawe schronisko w Karkonoszach, znajdujące się bezpośrednio przed podejściem na Śnieżkę. Kiedyś znajdował się tam nawet budynek fotografa, można było zrobić sobie zdjęcie na tle Śnieżki, a jak nie było odpowiedniej pogody to podkładana była makieta :)

Dom Śląski

Newsletter Wypisz się z newslettera
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: