Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Dom Pod kapturem w Golubiu-Dobrzyniu

Dom Pod kapturem w Golubiu-Dobrzyniu

Dom "Pod kapturem" w Golubiu-Dobrzyniu to jedyny tego typu budynek zachowany w mieście. Pochodzi z II połowy XVIII wieku, a dokładniej z 1771 roku. Stoi przy Rynku, w części golubskiej, obok dawnego kościoła ewangelickiego. Najprawdopodobniej niegdyś mieściła się tu karczma lub zajazd przy wjeździe do miasta.Jest to drewniany budynek konstrukcji szachulcowej, z drewnianymi podcieniami. Obecnie mieści się w nim Informaja Turystyczna. To piękna atrakcja miasta.Dom Pod Kapturem
Rynek 19, Golub-Dobrzyń

Golub-Dobrzyń noclegi

Golub-Dobrzyń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134504 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020