Dom Papiernika w Łodzi mieści się w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, koło Białej Fabryki. Dom Papiernika stanowi Filię Muzeum Papieru i Druku Fundacji "Ocalić od zapomnienia".Piętrowy budynek przystosowany jest do przyjmowania wycieczek, a ciekawa forma warsztatów zainteresuje i dzieci i dorosłych. Parter zajmuje pracownia papieru czerpanego, w której pod okiem pracownika można własnoręcznie wykonać papier, zapoznając się przy tym z historią tego miejsca i wytwarzania papieru.

Drugie pomieszczenie służy przechowywaniu maszyn i narzędzi introligatorskich, pochodzących z przełomy XIX i XX wieku. Zobaczyć można tu również pracownię typograficzną, a w niej m.in. ręczne maszyny drukarskie i kaszty z czcionkami. Na piętrze budynku usytuowana została biblioteka oraz specjalnie przygotowany, przykładowy pokój mieszkalny łodzian z II połowy XIX wieku.

Dom Papiernika
ul. Piotrkowska, Łódź
Muzeum Papieru i Druku Fundacji "Ocalić od zapomnienia"
ul. Wólczańska 223, Łódź
tel. 516-105-315
http://papiernictwohistoryczne.plŁódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Patrycja Sadowska Uzależniony od podróży 1367 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021