Dom Papiernika w Łodzi, Patrycja Sadowska

Dom Papiernika w Łodzi

(4.2 głosów: 6)

Dom Papiernika w Łodzi mieści się w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, koło Białej Fabryki. Dom Papiernika stanowi Filię Muzeum Papieru i Druku Fundacji "Ocalić od zapomnienia".Piętrowy budynek przystosowany jest do przyjmowania wycieczek, a ciekawa forma warsztatów zainteresuje i dzieci i dorosłych. Parter zajmuje pracownia papieru czerpanego, w której pod okiem pracownika można własnoręcznie wykonać papier, zapoznając się przy tym z historią tego miejsca i wytwarzania papieru.

Drugie pomieszczenie służy przechowywaniu maszyn i narzędzi introligatorskich, pochodzących z przełomy XIX i XX wieku. Zobaczyć można tu również pracownię typograficzną, a w niej m.in. ręczne maszyny drukarskie i kaszty z czcionkami. Na piętrze budynku usytuowana została biblioteka oraz specjalnie przygotowany, przykładowy pokój mieszkalny łodzian z II połowy XIX wieku.Dom Papiernika
ul. Piotrkowska, Łódź
Muzeum Papieru i Druku Fundacji "Ocalić od zapomnienia"
ul. Wólczańska 223, Łódź
tel. 516-105-315
http://papiernictwohistoryczne.pl

Łódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łódź
Muzea i skanseny
Normalna
muzea galerie
51°44'44N, 19°27'49E
29 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację