Dom Papiernika w Łodzi, Patrycja Sadowska

Dom Papiernika w Łodzi

(4.2 głosów: 6)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dom Papiernika w Łodzi mieści się w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, koło Białej Fabryki. Dom Papiernika stanowi Filię Muzeum Papieru i Druku Fundacji "Ocalić od zapomnienia".

Piętrowy budynek przystosowany jest do przyjmowania wycieczek, a ciekawa forma warsztatów zainteresuje i dzieci i dorosłych. Parter zajmuje pracownia papieru czerpanego, w której pod okiem pracownika można własnoręcznie wykonać papier, zapoznając się przy tym z historią tego miejsca i wytwarzania papieru.Drugie pomieszczenie służy przechowywaniu maszyn i narzędzi introligatorskich, pochodzących z przełomy XIX i XX wieku. Zobaczyć można tu również pracownię typograficzną, a w niej m.in. ręczne maszyny drukarskie i kaszty z czcionkami. Na piętrze budynku usytuowana została biblioteka oraz specjalnie przygotowany, przykładowy pokój mieszkalny łodzian z II połowy XIX wieku.

Dom Papiernika
ul. Piotrkowska, Łódź
Muzeum Papieru i Druku Fundacji "Ocalić od zapomnienia"
ul. Wólczańska 223, Łódź
tel. 516-105-315
http://papiernictwohistoryczne.plŁódź noclegi

Łódź to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Łódź
Normalna
muzea galerie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022