Dolina Pośny, Wojtek

Dolina Pośny

(4.5 głosów: 19)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Dolina Pośny to obszar ścisłej ochrony w dolinie rzeki Pośny, na południowy zachód od Radkowa, w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych, zwany również Wodospadami Pośny. Dolina Pośny znajduje się niemal przy Drodze Stu Zakrętów prowadzącej z Karłowa do Radkowa.

Niestety samych wodospadów już tu nie ma, bowiem budowa zbiornika retencyjnego w pobliżu Radkowa w znaczący sposób zmieniła stosunki wodne na tym terenie. W konsekwencji w malowniczej dolinie Pośny pozostał tylko cieniutki strumyczek, ale do niedawna był tu kaskadowo ułożony ciąg wodospadów, o pionowych stopniach skalnych.

Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek


Stopnie - progi skalne, są obecnie odsłonięte, co pozwala zobaczyć budowę geologiczną dna doliny. O tym, że wodospady rzeczywiście istniały świadczy m.in. zachowany, niemieckojęzyczny kamienny drogowskaz informujący o położeniu kaskad wodnych na Pośnie.

We wspaniałej dolinie Pośny ochroną objęta została roślinność - buczyna sudecka, jawory i jodły. Występujący tu zespół leśny należy do najcenniejszych w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych. W pobliżu odwiedzić warto Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych.

Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Radków noclegi

Radków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 66 000 obserwujących, na Instagramie 16 500, a nasz kanał YouTube subskrybowało już 4 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022