Dolina Pośny, Wojtek

Dolina Pośny

(4.6 głosów: 18)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Dolina Pośny to obszar ścisłej ochrony w dolinie rzeki Pośny, na południowy zachód od Radkowa, w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych, zwany również Wodospadami Pośny. Dolina Pośny znajduje się niemal przy Drodze Stu Zakrętów prowadzącej z Karłowa do Radkowa.Niestety samych wodospadów już tu nie ma, bowiem budowa zbiornika retencyjnego w pobliżu Radkowa w znaczący sposób zmieniła stosunki wodne na tym terenie. W konsekwencji w malowniczej dolinie Pośny pozostał tylko cieniutki strumyczek, ale do niedawna był tu kaskadowo ułożony ciąg wodospadów, o pionowych stopniach skalnych.

Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek

Stopnie - progi skalne, są obecnie odsłonięte, co pozwala zobaczyć budowę geologiczną dna doliny. O tym, że wodospady rzeczywiście istniały świadczy m.in. zachowany, niemieckojęzyczny kamienny drogowskaz informujący o położeniu kaskad wodnych na Pośnie.We wspaniałej dolinie Pośny ochroną objęta została roślinność - buczyna sudecka, jawory i jodły. Występujący tu zespół leśny należy do najcenniejszych w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych. W pobliżu odwiedzić warto Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych.

Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek
Dolina Pośny, Wojtek

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Radków noclegi

Radków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°29'26N, 16°21'32E
23 luty 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację