Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
50°29'26" N, 16°21'32" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Dolina Pośny to obszar ścisłej ochrony w dolinie rzeki Pośny, na południowy zachód od Radkowa, w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych, zwany również Wodospadami Pośny. Dolina Pośny znajduje się niemal przy Drodze Stu Zakrętów prowadzącej z Karłowa do Radkowa.Niestety samych wodospadów już tu nie ma, bowiem budowa zbiornika retencyjnego w pobliżu Radkowa w znaczący sposób zmieniła stosunki wodne na tym terenie. W konsekwencji w malowniczej dolinie Pośny pozostał tylko cieniutki strumyczek, ale do niedawna był tu kaskadowo ułożony ciąg wodospadów, o pionowych stopniach skalnych.

Dolina Pośny
Dolina Pośny

Stopnie - progi skalne, są obecnie odsłonięte, co pozwala zobaczyć budowę geologiczną dna doliny. O tym, że wodospady rzeczywiście istniały świadczy m.in. zachowany, niemieckojęzyczny kamienny drogowskaz informujący o położeniu kaskad wodnych na Pośnie.

We wspaniałej dolinie Pośny ochroną objęta została roślinność - buczyna sudecka, jawory i jodły. Występujący tu zespół leśny należy do najcenniejszych w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych. W pobliżu odwiedzić warto Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych.

Dolina Pośny
Dolina Pośny
Dolina Pośny


Dolina Pośny Dolina Pośny Dolina Pośny

Radków noclegi

Radków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Wojtek Krajtroter 15419 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Ławica
KOLONIA LEŚNA
Pałac Kamieniec
Hotel Niemcza Spa

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020