Dół Złoczynców (ekspozycja pod szkłem), mokunka

Dół Złoczyńców w Tarnowie

(3.8 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Przed kilku laty w trakcie remontu Ratusza na Rynku w Tarnowie, odkryto pod jego ścianą północną ciekawą lecz zagadkową budowlę. Okazało się, że to cylindryczna studnia kamienna zagłębiona w ziemię do 3 metrów, o średnicy około 2 metrów.

Uznano jednak, że bardziej prawdopodobną interpretacją jest uznanie tego obiektu za miejskie więzienie tzw. "dół złoczyńców". Istnieje przypuszczenie, że jest to fragment dawnego lochu miejskiego. W trakcie badań archeologicznych wnętrza "dołu złoczyńców" wydobyto wiele przedmiotów, głównie fragmentów naczyń glinianych, które zostały zrekonstruowane.

Dól Złoczyńców w Tarnowie, mokunka
Dól Złoczyńców w Tarnowie, mokunka


Zwiedzanie dołu na Rynku

Obecnie "Dół Złoczyńców" stanowi ciekawą atrakcję turystyczną. Dziurę nakryto zbrojoną przeźroczystą szybą, dzięki czemu można bez problemu zobaczyć jej wnętrze. Zaglądając tam widać głębie owej podziemnej budowli zagadkowego przeznaczenia.

Dół Złoczyńców
Rynek, Tarnów

Tarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tarnów
Mniej istotna
podziemne obiekty
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022