Dół Złoczynców (ekspozycja pod szkłem), mokunka

Dół Złoczyńców w Tarnowie

(3.8 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Przed kilku laty w trakcie remontu Ratusza na Rynku w Tarnowie, odkryto pod jego ścianą północną ciekawą lecz zagadkową budowlę. Okazało się, że to cylindryczna studnia kamienna zagłębiona w ziemię do 3 metrów, o średnicy około 2 metrów.

Uznano jednak, że bardziej prawdopodobną interpretacją jest uznanie tego obiektu za miejskie więzienie tzw. "dół złoczyńców". Istnieje przypuszczenie, że jest to fragment dawnego lochu miejskiego. W trakcie badań archeologicznych wnętrza "dołu złoczyńców" wydobyto wiele przedmiotów, głównie fragmentów naczyń glinianych, które zostały zrekonstruowane.

Dól Złoczyńców w Tarnowie, mokunka
Dól Złoczyńców w Tarnowie, mokunka


Zwiedzanie dołu na Rynku

Obecnie "Dół Złoczyńców" stanowi ciekawą atrakcję turystyczną. Dziurę nakryto zbrojoną przeźroczystą szybą, dzięki czemu można bez problemu zobaczyć jej wnętrze. Zaglądając tam widać głębie owej podziemnej budowli zagadkowego przeznaczenia.

Dół Złoczyńców
Rynek, TarnówTarnów noclegi

Tarnów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tarnów
Inne budowle
Mniej istotna
podziemne obiekty
50°0'45N, 20°59'18E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022