Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Dawna cerkiew w Kamiannej, mirosław

Dawna cerkiew w Kamiannej

(4.5 głosów: 2)
Oceń i napisz opinię

W centrum Kamiannej - niewielkiej miejscowości oddalonej o kilka km od Krynicy Zdroju znajduje się dawna prawosławna cerkiew Św. Paraskewy.Po wysiedleniu Łemków podczas akcji Wisła, świątynia została przejęta przez kościół rzymskokatolicki i do dziś służy wiernym tego wyznania pw. Nawiedzenia NMP.

Wewnątrz dawnej cerkwi nie odnajdziemy cennych elementów wyposażenia, bowiem Łemkowie mieli dużo czasu, aby wartościowe rzeczy zabrać ze sobą.Dawna cerkiew Św. Paraskewy
Kościół Nawiedzenia NMP
Kamianna 14, Kamianna

Kamianna noclegi

Kamianna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kamianna Małopolska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
dawne cerkwie
49°31'29N, 20°56'9E
09 październik 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację