Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Dąb Trzybartek w Rytwianach, mokunka

Dąb Trzybartek w Rytwianach

(4.8 głosów: 5)
Oceń i napisz opinię

Dąb Trzybartek w Rytwianach znajduje się w lesie, niedaleko Pustelni Złotego Lasu. Dąb Trzybartek jest pomnikiem przyrody - liczy około 150 lat.Dąb posiada grube, rozłożste trzy konary, które wyrastają z mocnego, solidnego pnia. Na dębie widoczna jest tabliczka mówiąca o tym, że jest to pomnik przyrody. Dąb otoczony jest niewielkim płotem z buczynowych bali.

Drzewo ma wysokość 27 m, a rozpiętość korony to około 20 m. Od każdego z konarów odchodzi niezliczona ilość gałęzi.Do Dębu Trzybartek prowadzi leśna ścieżka, dobrze oznakowana, z ustawionymi nieopodal tablicami dydaktycznymi. Ścieżka w kilku miejscach zmienia się w kładeczkę , gdyż prowadzi przez fragmenty podmokłego terenu.

Dąb Trzybartek
RytwianyRytwiany noclegi

Rytwiany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rytwiany
Inne budowle
Mniej istotna
drzewa pomnikowe dęby
50°31'19N, 21°14'24E
28 październik 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację