Dąb Trzybartek w Rytwianach, mokunka

Dąb Trzybartek w Rytwianach

(4.8 głosów: 5)

Dąb Trzybartek w Rytwianach znajduje się w lesie, niedaleko Pustelni Złotego Lasu. Dąb Trzybartek jest pomnikiem przyrody - liczy około 150 lat.Dąb posiada grube, rozłożste trzy konary, które wyrastają z mocnego, solidnego pnia. Na dębie widoczna jest tabliczka mówiąca o tym, że jest to pomnik przyrody. Dąb otoczony jest niewielkim płotem z buczynowych bali.

Drzewo ma wysokość 27 m, a rozpiętość korony to około 20 m. Od każdego z konarów odchodzi niezliczona ilość gałęzi.Do Dębu Trzybartek prowadzi leśna ścieżka, dobrze oznakowana, z ustawionymi nieopodal tablicami dydaktycznymi. Ścieżka w kilku miejscach zmienia się w kładeczkę , gdyż prowadzi przez fragmenty podmokłego terenu.

Dąb Trzybartek
RytwianyRytwiany noclegi

Rytwiany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Rytwiany
Inne budowle
Mniej istotna
drzewa pomnikowe dęby
50°31'19N, 21°14'24E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021