Dąb Trzybartek w Rytwianach znajduje się w lesie, niedaleko Pustelni Złotego Lasu. Dąb Trzybartek jest pomnikiem przyrody - liczy około 150 lat.Dąb posiada grube, rozłożste trzy konary, które wyrastają z mocnego, solidnego pnia. Na dębie widoczna jest tabliczka mówiąca o tym, że jest to pomnik przyrody. Dąb otoczony jest niewielkim płotem z buczynowych bali.

Drzewo ma wysokość 27 m, a rozpiętość korony to około 20 m. Od każdego z konarów odchodzi niezliczona ilość gałęzi.

Do Dębu Trzybartek prowadzi leśna ścieżka, dobrze oznakowana, z ustawionymi nieopodal tablicami dydaktycznymi. Ścieżka w kilku miejscach zmienia się w kładeczkę , gdyż prowadzi przez fragmenty podmokłego terenu.Dąb Trzybartek
Rytwiany

Rytwiany noclegi

Rytwiany to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021