Dąb Króla Kazimierza w Kazimierzu Dolnym

Dąb Króla Kazimierza w Kazimierzu Dolnym
51°19'2" N, 21°56'7" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Dąb Króla Kazimierza w Kazimierzu Dolnym stoi w miejscu, gdzie kiedyś stał dąb znacznie starszy, zasadzony, jak mówi legenda, przez samego króla Kazimierza Wielkiego.Obecny dąb został zasadzony w roku 1948 przez inżyniera leśnika z IUNG Zdzisława Wilusza, żołnierza AK o pseudonimie „Rafał Sęk”. Podczas wojny był dowódcą Kompanii Warszawskiej w Lasach Janowskich. Dąb stoi za cmentarzem parafialnym.

Dąb Króla Kazimierza
ul. Dębowe Góry, Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny noclegi

Kazimierz Dolny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 50304 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zajazd Przystocze

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021