Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Na cmentarzu żydowskim w Bytomiu znajdują się rodzinne grobowce znamienitych bytomskich rodów - Friedlanderów, Rosenthalów czy Loewich. Obecnie na kirkucie odnaleźć można około 1300 macew.Bytomski cmentarz żydowki powstał w 1866 roku, przy ul. Piekarskiej, naprzeciw cmentarza Mater Dolorosa. Kirkut ukryty jest za wysokim murem i tym samym to miejsce wydaje się bardzo tajemnicze i niedostępne.Od strony ul. Piekarskiej widoczna jest brama oraz neogotycki dom przedpogrzebowy z około 1890 roku. Zaś od strony ul. B. Prusa stoi "Ściana Pamięci" stworzona z macew uratowanych ze starego kirkuta z początku XVIII wieku, który znajdował się przy obecnej ulicy Piastów Bytomskich.

Cmentarz żydowski
ul. Piekarska, Bytom

Bytom noclegi

Bytom to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 48381 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126700 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020