Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Cmentarz w Białej Podlaskiej, Joanna

Cmentarz w Białej Podlaskiej

(4.8 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Cmentarz rzymskokatolicki w Białej Podlaskiej tzw. „stary” położony jest u zbiegu ulic Janowskiej i Nowej. Został założony w 1805 roku, a następnie kilkakrotnie był powiększany. Cmentarz w 1909 roku otoczono murem z neoromańską bramą projektu Władysława Wołodko. Brama zwieńczona jest figurą anioła na tle krzyża, a umieszczony na niej napis głosi: „Błogosławieni, którzy umierają w Panu”.Na terenie cmentarza znajduje się kaplica Św. Rocha z XIX wieku i zabytkowe nagrobki. Najstarsze, które się zachowały pochodzą z lat 50. XIX wieku. Są tu także mogiły żołnierzy 34. Pułku Piechoty poległych w 1919 roku pod Kobylanami i w 1920 roku w walce z bolszewikami.

Cmentarz stary
ul. Janowska/ul. Nowa, Biała PodlaskaGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 07:00–15:00
  • wtorek: 07:00–15:00
  • środa: 07:00–15:00
  • czwartek: 07:00–15:00
  • piątek: 07:00–15:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Biała Podlaska noclegi

Biała Podlaska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
52°2'16N, 23°6'60E
27 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację