Cieślar, Wojtek

Cieślar

(4.3 głosów: 10)

Cieślar (920 m n.p.m.) to szczyt w Beskidzie Śląskim, w głównym grzbiecie pasma Czantorii i Stożka, położony między Wielkim Soszowem a Małym Stożkiem. Szczyt pokryty jest licznymi polanami.Nazwa pochodzi od starego nazwiska Cieślar, już w 1621 roku, tuż po osadzeniu wsi Wisła, notowano w niej 4 Cieślarów, a i dziś jest to jedno z najpopularniejszych nazwisk w Wiśle.

Cieślar, Wojtek
Cieślar, Wojtek

Co ciekawe, Cieślar wyróżnia się prawie dookolną panoramą, ukazującą cały Beskid Śląski. Przez szczyt Cieślara biegnie granica polsko-czeska, a także czerwony Główny Szlak Beskidzki.Szlaki na Cieślar

- szlak czerwony z Przełęczy Beskidek, 1 h 15 minut

Cieślar, Wojtek
Cieślar, Wojtek

- szlak czerwony ze Stożka Wielkiego, 40 minutWisła noclegi

Wisła to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Wisła Beskid Śląski
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szczyty
49°37'25N, 18°49'16E
04 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację