Niewątpliwe piękno i urok krajobrazów okolic Chodzieży spowodowała, że region ten już w XIX wieku zyskał przydomek Szwajcarii Chodzieskiej. Pisarz i prozaik Tadeusz Siejak w XX wieku pisał o tym miejscu, że jest Edenem. Chodzieska Szwajcaria obejmuje urokliwy obszar pomiędzy Chodzieżą, Margoninem i Szamocinem.Prócz cudnych krajobrazów, cennych lasów, malowniczych jezior, bardzo bogaty jest tutejszy świat flory i fauny. Od wieków miejsce to uwodziło liczne znakomitości, które przybywały tu zdrowieć, podziwiać czy polować. Zróżnicowana rzeźba terenu Chodzieskiej Szwajcarii jest dziełem zlodowacenia północnopolskiego sprzed około 15 tys. lat, które pozostawiło na tych terenach liczne jeziora, jak Jezioro Chodzieskie, J. Margonińskie czy Laskowskie, moreny, sandry i głazy narzutowe.

Najwyższy punkt Szwajcarii Chodzieskiej to Gontyniec (192 m n.p.m.) - najwyższy szczyt północnej Wielkopolski, dookoła natomiast pomiędzy jeziorami i lasami kwiecą się łąki, wśród wijącej się Noteci.

Chodzież noclegi

Chodzież to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021