Chodzieska Szwajcaria, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Chodzieska Szwajcaria

(4.7 głosów: 7)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Niewątpliwe piękno i urok krajobrazów okolic Chodzieży spowodowała, że region ten już w XIX wieku zyskał przydomek Szwajcarii Chodzieskiej. Pisarz i prozaik Tadeusz Siejak w XX wieku pisał o tym miejscu, że jest Edenem. Chodzieska Szwajcaria obejmuje urokliwy obszar pomiędzy Chodzieżą, Margoninem i Szamocinem.

Prócz cudnych krajobrazów, cennych lasów, malowniczych jezior, bardzo bogaty jest tutejszy świat flory i fauny. Od wieków miejsce to uwodziło liczne znakomitości, które przybywały tu zdrowieć, podziwiać czy polować. Zróżnicowana rzeźba terenu Chodzieskiej Szwajcarii jest dziełem zlodowacenia północnopolskiego sprzed około 15 tys. lat, które pozostawiło na tych terenach liczne jeziora, jak Jezioro Chodzieskie, J. Margonińskie czy Laskowskie, moreny, sandry i głazy narzutowe.Najwyższy punkt Szwajcarii Chodzieskiej to Gontyniec (192 m n.p.m.) - najwyższy szczyt północnej Wielkopolski, dookoła natomiast pomiędzy jeziorami i lasami kwiecą się łąki, wśród wijącej się Noteci.

Chodzieska Szwajcaria na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Chodzieży wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Chodzież noclegi

Chodzież to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chodzież
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
52°58'58N, 16°57'56E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021