Chodzieska Szwajcaria, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Chodzieska Szwajcaria

(4.7 głosów: 7)

Niewątpliwe piękno i urok krajobrazów okolic Chodzieży spowodowała, że region ten już w XIX wieku zyskał przydomek Szwajcarii Chodzieskiej. Pisarz i prozaik Tadeusz Siejak w XX wieku pisał o tym miejscu, że jest Edenem. Chodzieska Szwajcaria obejmuje urokliwy obszar pomiędzy Chodzieżą, Margoninem i Szamocinem.Prócz cudnych krajobrazów, cennych lasów, malowniczych jezior, bardzo bogaty jest tutejszy świat flory i fauny. Od wieków miejsce to uwodziło liczne znakomitości, które przybywały tu zdrowieć, podziwiać czy polować. Zróżnicowana rzeźba terenu Chodzieskiej Szwajcarii jest dziełem zlodowacenia północnopolskiego sprzed około 15 tys. lat, które pozostawiło na tych terenach liczne jeziora, jak Jezioro Chodzieskie, J. Margonińskie czy Laskowskie, moreny, sandry i głazy narzutowe.

Najwyższy punkt Szwajcarii Chodzieskiej to Gontyniec (192 m n.p.m.) - najwyższy szczyt północnej Wielkopolski, dookoła natomiast pomiędzy jeziorami i lasami kwiecą się łąki, wśród wijącej się Noteci.Chodzież noclegi

Chodzież to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
52°58'58N, 16°57'56E
07 styczeń 2020
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację