Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy w Zgorzelcu, Karpiu

Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy w Zgorzelcu

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Obiektem związanym z życiem duchowym mieszkających w Zgorzelcu Greków jest otwarta w 2002 roku cerkiew prawosławna. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce podczas V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej.

Jest to maleńki i piękny zarazem obiekt drewniany, znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Lubańskiej i Bolesławieckiej. Wykonany został w Hajnówce niedaleko Białowieży. Wnętrze zdobią przedmioty ręcznie wykonane przez wiernych lub nowo zakupione obrazy.Nabożeństwa odprawiane są tutaj w trzech językach: polskim, greckim i staro-cerkiewno-słowiańskim. Msze odprawiane są w cerkwi w każdą niedzielę o godzinie 10.00 i w wielkie Święta. Liturgia niedzielna trwa około 2 godzin.

Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy
pl. Św. Konstatyna i Heleny. Zgorzelec
 Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022