Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy w Zgorzelcu, Karpiu

Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy w Zgorzelcu

(5 głosów: 2)

Obiektem związanym z życiem duchowym mieszkających w Zgorzelcu Greków jest otwarta w 2002 roku cerkiew prawosławna. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce podczas V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej.Jest to maleńki i piękny zarazem obiekt drewniany, znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Lubańskiej i Bolesławieckiej. Wykonany został w Hajnówce niedaleko Białowieży. Wnętrze zdobią przedmioty ręcznie wykonane przez wiernych lub nowo zakupione obrazy.

Nabożeństwa odprawiane są tutaj w trzech językach: polskim, greckim i staro-cerkiewno-słowiańskim. Msze odprawiane są w cerkwi w każdą niedzielę o godzinie 10.00 i w wielkie Święta. Liturgia niedzielna trwa około 2 godzin.Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy
pl. Św. Konstatyna i Heleny. Zgorzelec
 

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
cerkwie drewniane
51°9'35N, 14°59'54E
19 wrzesień 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację