Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza w Krynicy Zdrój

Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza w Krynicy Zdrój
49°24'29" N, 20°56'57" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 16:30–18:00
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 16:30–18:00
  • niedziela: 09:30–12:00

Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza Wielkiego w Krynicy Zdrój to prawosławna cerkiew, całkowicie murowana z cegły, o imponującym kształcie rzucającym się z oddali. Mimo ciekawej budowli i zabytkowego wyglądu, wzniesiono ją w latach 1983-96 roku. Wnętrza tej imponującej i stosunkowo nowej cerkwi kryją piękne ikonostasy i ikony oraz dwa zabytki. Pierwszy to obraz ze sceną sądu Chrystusa, a drugi zabytek tej cerkwi to scena Ukrzyżowania Jezusa Chrystusa wycięta w drewnie.Cerkiew Księcia Włodzimierza znajduje się na liście Krynickiego Szlaku Cerkiew Łomkowskich, który łączy zarówno te drewniane jak i murowane cerkwie położone na terenie Krynicy Zdrój. Wokół cerkwi Włodzimierza stoją miniatury innych cerkwi znajdujących się w okolicy.Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza Wielkiego
ul. Cmentarna, Krynica Zdrój

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1126300 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pensjonat Skalny

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020