Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza w Krynicy Zdrój, Roman Świątkowski

Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza w Krynicy Zdrój

(5 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza Wielkiego w Krynicy Zdrój to prawosławna cerkiew, całkowicie murowana z cegły, o imponującym kształcie rzucającym się z oddali. Mimo ciekawej budowli i zabytkowego wyglądu, wzniesiono ją w latach 1983-96 roku. Wnętrza tej imponującej i stosunkowo nowej cerkwi kryją piękne ikonostasy i ikony oraz dwa zabytki. Pierwszy to obraz ze sceną sądu Chrystusa, a drugi zabytek tej cerkwi to scena Ukrzyżowania Jezusa Chrystusa wycięta w drewnie.Cerkiew Księcia Włodzimierza znajduje się na liście Krynickiego Szlaku Cerkiew Łomkowskich, który łączy zarówno te drewniane jak i murowane cerkwie położone na terenie Krynicy Zdrój. Wokół cerkwi Włodzimierza stoją miniatury innych cerkwi znajdujących się w okolicy.

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski

Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza Wielkiego
ul. Cmentarna, Krynica Zdrój, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 16:30–18:00
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 16:30–18:00
  • niedziela: 09:30–12:00

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krynica Zdrój
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
cerkwie
49°24'29N, 20°56'57E
26 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację