Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza w Krynicy Zdrój, Roman Świątkowski

Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza w Krynicy Zdrój

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza Wielkiego w Krynicy Zdrój to prawosławna cerkiew, całkowicie murowana z cegły, o imponującym kształcie rzucającym się z oddali. Mimo ciekawej budowli i zabytkowego wyglądu, wzniesiono ją w latach 1983-96 roku. Wnętrza tej imponującej i stosunkowo nowej cerkwi kryją piękne ikonostasy i ikony oraz dwa zabytki. Pierwszy to obraz ze sceną sądu Chrystusa, a drugi zabytek tej cerkwi to scena Ukrzyżowania Jezusa Chrystusa wycięta w drewnie.

Cerkiew Księcia Włodzimierza znajduje się na liście Krynickiego Szlaku Cerkiew Łomkowskich, który łączy zarówno te drewniane jak i murowane cerkwie położone na terenie Krynicy Zdrój. Wokół cerkwi Włodzimierza stoją miniatury innych cerkwi znajdujących się w okolicy.

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski


Cerkiew Równego Apostołom Księcia Włodzimierza Wielkiego
ul. Cmentarna, Krynica Zdrój

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: Zamknięte
  • środa: 16:30–18:00
  • czwartek: Zamknięte
  • piątek: Zamknięte
  • sobota: 16:30–18:00
  • niedziela: 09:30–12:00

Krynica Zdrój noclegi

Krynica Zdrój to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022