Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie

Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie
50°2'49" N, 19°57'38" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Centrum Szkła i Ceramiki zlokalizowane jest w Krakowie przy ulicy Lipowej 3. Jest to inicjatywa krakowskiego Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. To miejsce, które poprzez działalność edukacyjną, wystawienniczą i kulturalną przybliża odwiedzającym historię oraz technologię sztuki szklarskiej.Galeria Lipowa 3 organizuje cykliczne wystawy prac polskich artystów współczesnych oraz oferuje oryginalne, ręcznie wykonane wyroby ze szkła i ceramiki - patery, misy, kieliszki, figurki, kasetki czy biżuterię.

Pokazy ręcznego formowania szkła "na żywo" pozwalają z bliska poznać fascynujący proces powstawania szkła, a nawet umożliwiają wypróbowanie swych sił w zawodzie hutnika-szklarza.

Wystawa stała to "Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka. 1931-1998" - ekspozycja dotycząca historii i technologii szklarstwa, obejmująca zbiór oryginalnych narzędzi używanych do ręcznego wytwarzania szkła, kolekcję zabytkowych naczyń szklanych pochodzących z przełomu XIX i XX wieku oraz kolekcję współczesnych artystycznych szkieł kolorowych, które zostały wytworzone w latach 1969-1998 przy Lipowej 3.Centrum Szkła i Ceramiki - Lipowa 3
Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
ul. Lipowa 3, Kraków
tel. 12 423 67 90
www.lipowa3.pl
Godziny zwiedzania: galeria i wystawa stała pn-pt 10.00-18.00, sb 10.00-14.00, pokazy pn-pt 10.00-15.30, sb 10.00-13.30
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 12 zł

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Paweł Wędrowiec 200 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021