Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie, Paweł

Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie

(4.5 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Centrum Szkła i Ceramiki zlokalizowane jest w Krakowie przy ulicy Lipowej 3. Jest to inicjatywa krakowskiego Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. To miejsce, które poprzez działalność edukacyjną, wystawienniczą i kulturalną przybliża odwiedzającym historię oraz technologię sztuki szklarskiej.Galeria Lipowa 3 organizuje cykliczne wystawy prac polskich artystów współczesnych oraz oferuje oryginalne, ręcznie wykonane wyroby ze szkła i ceramiki - patery, misy, kieliszki, figurki, kasetki czy biżuterię.

Pokazy ręcznego formowania szkła "na żywo" pozwalają z bliska poznać fascynujący proces powstawania szkła, a nawet umożliwiają wypróbowanie swych sił w zawodzie hutnika-szklarza.Wystawa stała to "Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka. 1931-1998" - ekspozycja dotycząca historii i technologii szklarstwa, obejmująca zbiór oryginalnych narzędzi używanych do ręcznego wytwarzania szkła, kolekcję zabytkowych naczyń szklanych pochodzących z przełomu XIX i XX wieku oraz kolekcję współczesnych artystycznych szkieł kolorowych, które zostały wytworzone w latach 1969-1998 przy Lipowej 3.

Centrum Szkła i Ceramiki - Lipowa 3
Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
ul. Lipowa 3, Kraków
tel. 12 423 67 90
www.lipowa3.pl
Godziny zwiedzania: galeria i wystawa stała pn-pt 10.00-18.00, sb 10.00-14.00, pokazy pn-pt 10.00-15.30, sb 10.00-13.30
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 12 złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraków
Muzea i skanseny
Normalna
muzea galerie
50°2'49N, 19°57'38E
30 marzec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację