Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie, Paweł

Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie

(4.5 głosów: 6)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Centrum Szkła i Ceramiki zlokalizowane jest w Krakowie przy ulicy Lipowej 3. Jest to inicjatywa krakowskiego Oddziału Szkła i Materiałów Budowlanych Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych. To miejsce, które poprzez działalność edukacyjną, wystawienniczą i kulturalną przybliża odwiedzającym historię oraz technologię sztuki szklarskiej.Galeria Lipowa 3 organizuje cykliczne wystawy prac polskich artystów współczesnych oraz oferuje oryginalne, ręcznie wykonane wyroby ze szkła i ceramiki - patery, misy, kieliszki, figurki, kasetki czy biżuterię.

Pokazy ręcznego formowania szkła "na żywo" pozwalają z bliska poznać fascynujący proces powstawania szkła, a nawet umożliwiają wypróbowanie swych sił w zawodzie hutnika-szklarza.Wystawa stała to "Szkło w Krakowie. Przemysł i sztuka. 1931-1998" - ekspozycja dotycząca historii i technologii szklarstwa, obejmująca zbiór oryginalnych narzędzi używanych do ręcznego wytwarzania szkła, kolekcję zabytkowych naczyń szklanych pochodzących z przełomu XIX i XX wieku oraz kolekcję współczesnych artystycznych szkieł kolorowych, które zostały wytworzone w latach 1969-1998 przy Lipowej 3.

Centrum Szkła i Ceramiki - Lipowa 3
Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
ul. Lipowa 3, Kraków
tel. 12 423 67 90
www.lipowa3.pl
Godziny zwiedzania: galeria i wystawa stała pn-pt 10.00-18.00, sb 10.00-14.00, pokazy pn-pt 10.00-15.30, sb 10.00-13.30
Bilety: normalny 14 zł, ulgowy 12 złGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–16:00
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte

Kraków noclegi

Kraków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kraków
Muzea i skanseny
Normalna
muzea galerie
50°2'49N, 19°57'38E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021