Cadillac Piłsudskiego w Warszawie

Cadillac Piłsudskiego w Warszawie
Warszawa
Inne budowle
pomniki
Normalna
Mazowieckie
2015-05-04
2020-01-28 13:46
52°12'39" N, 21°1'39" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Cadillac 355D Marszałka Piłsudskiego w Warszawie to unikatowy zabytek kultury materialnej, związany w szczególny sposób z polską historią. Dokładna jego nazwa to Cadillac 355D Series 30 Fleetwood 7 Passengers Lomousine (edycja specjalna dla Marszałka Józefa Piłsudskiego).Limuzyna ta została odrestaurowana z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i po odbudowie pokazana po raz pierwszy publicznie z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2014, w 80-tą rocznicę jego zamówienia.

Cadillac Piłsudskiego znajduje się przy wejściu do warszawskich Łazienek, od strony Belwederu i pomnika Marszałka, bezpośrednio za sklepikiem z suwenirami. Obejrzenie tego pięknego i odnowionego auta jest darmowe.

Cadilac 355D
ul. Belwederska, Warszawa
  

Warszawa noclegi

Warszawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021