Bulwary nad Przemszą w Sosnowcu to piękne tereny spacerowe położone dosłownie w centrum miasta. To enklawa zieleni nad rzeką Przemszą przepływającą przez dzielnice miasta Sielec i Środmieście.Bulwary to ulubione miejsce spacerowe, choć Przemsza do najczystszych nie należy, to bulwary są naprawdę urokliwe. Można nimi przespacerować od Zamku Sieleckiego do gmachu Urzędu Miejskiego. Dalej bulwary nieco się zwężają i idąc napotykamy stary budynek sądu, który wygląda jak pałac. Bulwary zaprowadzą nas też w kierunku zrewitalizowanego ostatnio niewielkiego tzw. Parku Harcerskiego.

Dalej już Przemsza podąża swym kotytem wzdłuż ogródków działkowych, w kierunku bardzo ważnego historycznie miejsca, jakim jest Trójkąt Trzech Cesarzy, na styku Mysłowic i Sosnowca.

Bulwary nad Przemszą
dojście od ul. Wawel, SosnowiecSosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1146590 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021