Bulwary nad Przemszą w Sosnowcu, mokunka

Bulwary nad Przemszą w Sosnowcu

(3.8 głosów: 14)

Bulwary nad Przemszą w Sosnowcu to piękne tereny spacerowe położone dosłownie w centrum miasta. To enklawa zieleni nad rzeką Przemszą przepływającą przez dzielnice miasta Sielec i Środmieście.Bulwary to ulubione miejsce spacerowe, choć Przemsza do najczystszych nie należy, to bulwary są naprawdę urokliwe. Można nimi przespacerować od Zamku Sieleckiego do gmachu Urzędu Miejskiego. Dalej bulwary nieco się zwężają i idąc napotykamy stary budynek sądu, który wygląda jak pałac. Bulwary zaprowadzą nas też w kierunku zrewitalizowanego ostatnio niewielkiego tzw. Parku Harcerskiego.

Dalej już Przemsza podąża swym kotytem wzdłuż ogródków działkowych, w kierunku bardzo ważnego historycznie miejsca, jakim jest Trójkąt Trzech Cesarzy, na styku Mysłowic i Sosnowca.Bulwary nad Przemszą
dojście od ul. Wawel, Sosnowiec

Sosnowiec noclegi

Sosnowiec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sosnowiec
Rynki, place i deptaki
Normalna
bulwary
50°16'49N, 19°8'13E
10 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację