Browar Kmicic w Częstochowie, Magdalena

Browar Kmicic w Częstochowie

(5 głosów: 2)

Zabytkowy Browar Kmicic to jedna z najstarszych fabryk Częstochowy znajdująca się nieopodal katedry, swym stażem przewyższająca nawet takie jednostki jak Huta Częstochowa, Zapałczarnia czy Zakłady Włókiennicze. Początki browaru sięgają roku 1840, gdy niemiecki kolonista Lamprecht rozpoczął jego budowę w Częstochowie. Drugi jego właściciel, warszawski przemysłowiec Karol Szwede odkupił browar w roku 1899, po czym rozbudował go o słodownię, rampę i antałkownię, a około 1930 - wieżę ciśnień. W tych czasach firma zatrudniała około 700 pracowników i produkowała 20 000 hektolitrów piwa rocznie.W roku 1939 roku browar przeszedł pod zarząd niemiecki, a w 1945 państwowy. W ciągu wielu lat miały miejsce jeszcze różne zmiany administracyjne, browar między innymi stał się częścią Browarów górnośląskich w Zabrzu aby ostatecznie w 2004 wstrzymać produkcję. Planowano zbudować tam strzeżone osiedle, były nawet plany powstania Muzeum Techniki, przemysłu i Rzemiosła Ziemi Częstochowskiej.

Adres

Browar Kmicic
​​​​​​ul. Ogrodowa 18/22, Częstochowa

GPS: 50°48'32N, 19°7'35E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°48'32N, 19°7'35E
22 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację