Browar Kmicic w Częstochowie, Magdalena

Browar Kmicic w Częstochowie

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Zabytkowy Browar Kmicic to jedna z najstarszych fabryk Częstochowy znajdująca się nieopodal katedry, swym stażem przewyższająca nawet takie jednostki jak Huta Częstochowa, Zapałczarnia czy Zakłady Włókiennicze. Początki browaru sięgają roku 1840, gdy niemiecki kolonista Lamprecht rozpoczął jego budowę w Częstochowie. Drugi jego właściciel, warszawski przemysłowiec Karol Szwede odkupił browar w roku 1899, po czym rozbudował go o słodownię, rampę i antałkownię, a około 1930 - wieżę ciśnień. W tych czasach firma zatrudniała około 700 pracowników i produkowała 20 000 hektolitrów piwa rocznie.

W roku 1939 roku browar przeszedł pod zarząd niemiecki, a w 1945 państwowy. W ciągu wielu lat miały miejsce jeszcze różne zmiany administracyjne, browar między innymi stał się częścią Browarów górnośląskich w Zabrzu aby ostatecznie w 2004 wstrzymać produkcję. Planowano zbudować tam strzeżone osiedle, były nawet plany powstania Muzeum Techniki, przemysłu i Rzemiosła Ziemi Częstochowskiej.Adres

Browar Kmicic
​​​​​​ul. Ogrodowa 18/22, Częstochowa

GPS: 50°48'32N, 19°7'35E

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Częstochowa
Normalna
zabytki techniki
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022