Browar Ciechan w Ciechanowie, Anna Rymarczyk

Browar Ciechan w Ciechanowie

(3.8 głosów: 5)
Mapa Przewodnik Pdf

Istnienie browaru w dzisiejszym Ciechanowie przy ul. Łaziennej, a niegdyś we wsi Rudne, datuje się już na XIII wiek. Browar powstał nad niewielką rzeką w okolicach dużego grodu, z młynem, łaźnią i cegielnią oraz w pobliżu zamku księcia mazowieckiego Janusza.Zarówno mieszkańcy grodu, jak i zamku, byli dobrym rynkiem zbytu dla browaru. Wiadomo, że w II połowie XIX wieku, browar działał kierowany przez rodzinę Wilichów, a następnie przez Karola Machlejda i Maurycego Blumenthala produkując wszelkie rodzaje piwa.

Po I wojnie światowej nastąpiła jego rozbudowa i unowocześniono produkcję. W latach 50-tych XX wieku browar po powojennej odbudowie rozpoczął produkcję piwa na nowo i działał nieprzerwanie do 2001 roku, kiedy to został zamknięty przez Austriaków.Browar Ciechan
ul. Kilińskiego 8, Ciechanów
tel. 23/ 673-45-45
ciechan@brjsa.pl
www.ciechan.com.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–17:00
  • wtorek: 08:00–17:00
  • środa: 08:00–17:00
  • czwartek: 08:00–17:00
  • piątek: 08:00–17:00
  • sobota: Zamknięte
  • niedziela: Zamknięte
Booking.com
Inne budowle
Normalna
browary
52°52'59N, 20°37'2E
01 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację