Brama Dolna w Niemczy, mokunka

Brama Dolna w Niemczy

(5 głosów: 3)

Pierwotna miejska Brama Dolna w Niemczy na Dolnym Śląsku to budowla z 1293 roku, gdy budowano od nowa mury okalające miasto, w miejscu wcześniejszej drewnianej palisady. Było to już po otrzymaniu przez Niemczę praw miejskich z rąk Henryka IV Probusa. Brama ta zachowała przez wieki swoje funkcje obronne, na noc zamykana była masywnymi wrotami. Nazywana jest też Bramą Zamkową, bo stoi w pobliżu zamku w Niemczy.Dzisiejsza kamienna brama, posadowiona od północnej strony miasteczka, to replika dawnej, kilkuwiekowej wieży. Jest bardzo charakterystyczna, z furtą. Przykryta w części spadzistym dachem. Na murach między wieżą i furtą znajduje się sporych rozmiarów kamienny orzeł. Trzyma on tarczę herbową miasta. Brada Dolna to jeden z ciekawych zabytków Niemczy.

Brama Dolna
ul. Piastowska, Niemcza
 Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
50°43'7N, 16°50'9E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021