Bolesławieckie Święto Ceramiki, pitik@bok.boleslawiec.pl

Bolesławieckie Święto Ceramiki

(4.5 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Bolesławieckie Święto Ceramiki to najsłynniejsza bolesławiecka plenerowa impreza cykliczna, organizowana w sierpniu każdego roku. Po raz pierwszy odbyła sie w roku 1994 i miała charakter targów ceramicznych.W roku 1999 poszerzono formułe tego wydarzenia. Od tego czasu podczas święta odbywają się plenery twórcze, happeningi, warsztaty ceramiczne (lepienie, toczenie  na kole garncarskim, wypalanie, malowanie), występy wokalno-taneczne, giełda staroci oraz kiermasz ceramiczny. Na czas święta klucze do miasta przejmuje Bolesławieckie Bractwo Ceramiczne.

Święto rozpoczyna "Parada Ceramiczna" - pochód, w którym biorą udział przedstawiciele władz, mieszkańcy, pracownicy zakładów ceramicznych w barwnych strojach nawiązujących do tradycji garncarskich miasta, m.in. Zdobinki z Zakładów Ceramicznych "Bolesławiec" oraz Pawie Oczka ze Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego "Ceramika Artystyczna", którzy uczestniczą w konkursie na najbardziej efektowne przebranie. Od 2007 roku nieodłącznym elementem Święta Ceramiki jest Parada Glinoludów - Gliniada.Bolesławieckie Święto Ceramiki ma na celu przede wszystkim promocję miasta jako ośrodka od wieków związanego z ceramiką. To także forma podziękowania dla osób, zakładów, manufaktur, które dbają, by kontynuować te tradycje. W imprezie uczestniczą co roku zarówno mieszkańcy regionu, jak i licznie przybyli turyści oraz wystawcy z wielu krajów Europy, USA i Kanady.

Święto Ceramiki
Rynek, Bolesławiec
www.swietoceramiki.pl 

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Zamknięte
  • wtorek: 10:00–16:00
  • środa: 10:00–16:00
  • czwartek: 10:00–16:00
  • piątek: 10:00–16:00
  • sobota: 10:00–16:00
  • niedziela: 11:00–16:00

Bolesławiec miasto ceramiki noclegi

Bolesławiec miasto ceramiki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°15'46N, 15°33'53E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021