Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Boczań w Tatrach to szczyt o wysokości 1208 m n.p.m., którego kontynuacją jest Skupniów Upłaz. Dawniej opadające do Doliny Jaworzynki stoki Boczania były bezleśne, las został tutaj wycięty na potrzeby huty w Kuźnicach, zaś bezleśne stoki stanowiły tereny wypasowe Hali Jaworzynka. Odcinek przez Boczań pozbawiony jest widoków, gdyż jest zalesiony. Trasa na sam Boczań może wydać się nużąca, jednak po przejściu wierzchołka i wyjściu z lasu czekają nas piękne widoki. Dalej można kontynuować wędrówkę na Halę Gąsienicową. Na Boczań prowadzi jeden niebieski szlak z Kuźnic. Cały odcinek na Boczań i przez Skupień Upłaz do Przełęczy pod Kopami (najwyższego punktu na tym odcinku 1499 m n.p.m.) to 3,3 km oszacowane na niecałe 2 h drogi i 498 m przewyższenia w górę. Trasa początkowo bardziej stroma, łagodnieje i daje wielką przyjemność marszu zwłaszcza z samego rana. Do Hali Gąsienicowej musimy doliczyć jeszcze 1,5 km, 30 minut drogi. Obecnie szlak ten został odnowiony przez Tatrzański Park Narodowy więc droga stała się prawie spacerowa.Boczań w Tatrach
Szlak pieszy niebieski, ZakopaneTatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Magdalena Krajtroter 71330 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134495 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020