Boczań w Tatrach, Magdalena

Boczań w Tatrach

(5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Boczań w Tatrach to szczyt o wysokości 1208 m n.p.m., którego kontynuacją jest Skupniów Upłaz. Dawniej opadające do Doliny Jaworzynki stoki Boczania były bezleśne, las został tutaj wycięty na potrzeby huty w Kuźnicach, zaś bezleśne stoki stanowiły tereny wypasowe Hali Jaworzynka. Odcinek przez Boczań pozbawiony jest widoków, gdyż jest zalesiony. Trasa na sam Boczań może wydać się nużąca, jednak po przejściu wierzchołka i wyjściu z lasu czekają nas piękne widoki. Dalej można kontynuować wędrówkę na Halę Gąsienicową. Na Boczań prowadzi jeden niebieski szlak z Kuźnic. Cały odcinek na Boczań i przez Skupień Upłaz do Przełęczy pod Kopami (najwyższego punktu na tym odcinku 1499 m n.p.m.) to 3,3 km oszacowane na niecałe 2 h drogi i 498 m przewyższenia w górę. Trasa początkowo bardziej stroma, łagodnieje i daje wielką przyjemność marszu zwłaszcza z samego rana. Do Hali Gąsienicowej musimy doliczyć jeszcze 1,5 km, 30 minut drogi. Obecnie szlak ten został odnowiony przez Tatrzański Park Narodowy więc droga stała się prawie spacerowa.

Boczań w Tatrach
Szlak pieszy niebieski, ZakopaneTatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Tatry
Normalna
szczyty szczyty tatrzańskie
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022