Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Boczań w Tatrach, Magdalena

Boczań w Tatrach

(5 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Boczań w Tatrach to szczyt o wysokości 1208 m n.p.m., którego kontynuacją jest Skupniów Upłaz. Dawniej opadające do Doliny Jaworzynki stoki Boczania były bezleśne, las został tutaj wycięty na potrzeby huty w Kuźnicach, zaś bezleśne stoki stanowiły tereny wypasowe Hali Jaworzynka. Odcinek przez Boczań pozbawiony jest widoków, gdyż jest zalesiony. Trasa na sam Boczań może wydać się nużąca, jednak po przejściu wierzchołka i wyjściu z lasu czekają nas piękne widoki. Dalej można kontynuować wędrówkę na Halę Gąsienicową. Na Boczań prowadzi jeden niebieski szlak z Kuźnic. Cały odcinek na Boczań i przez Skupień Upłaz do Przełęczy pod Kopami (najwyższego punktu na tym odcinku 1499 m n.p.m.) to 3,3 km oszacowane na niecałe 2 h drogi i 498 m przewyższenia w górę. Trasa początkowo bardziej stroma, łagodnieje i daje wielką przyjemność marszu zwłaszcza z samego rana. Do Hali Gąsienicowej musimy doliczyć jeszcze 1,5 km, 30 minut drogi. Obecnie szlak ten został odnowiony przez Tatrzański Park Narodowy więc droga stała się prawie spacerowa.Boczań w Tatrach
Szlak pieszy niebieski, Zakopane

Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Tatry
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szczyty szczyty tatrzańskie
49°15'55N, 19°59'9E
14 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację