Biblioteka Sichowska, mokunka

Biblioteka Sichowska

(5 głosów: 3)

W świętokrzyskiej miejscowości Sichów Duży, niedaleko Baranowa Sandomierskiego, w rozległym, trochę zaniedbanym parku ze starodrzewem stoi stara posiadłość Radziwiłłów.Jej odnowiony fragment nosi nazwę Biblioteka Sichowska i jest udostępniony do zwiedzania, podczas którego można podziwiać piękne dawne wnętrza.

Niedaleko biblioteki stoi oficyna czekająca na remont, a dalej w parku porozrzucane są kolejne budynki Radziwiłłów - w części miesci się hotel i restauracja. To kawał polskiej historii z rodem Radziwiłłów w tle.Dom i Biblioteka Sichowska
im. Krzysztofa i Zofii Radziwiłłów
Sichów Duży 88, Rytwiany
tel. 48/ 600-968-791
http://biblioteka.sichow.eu/

Booking.com
Pałace i dworki
Normalna
dworki
50°29'32N, 21°8'45E
23 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację