W świętokrzyskiej miejscowości Sichów Duży, niedaleko Baranowa Sandomierskiego, w rozległym, trochę zaniedbanym parku ze starodrzewem stoi stara posiadłość Radziwiłłów.Jej odnowiony fragment nosi nazwę Biblioteka Sichowska i jest udostępniony do zwiedzania, podczas którego można podziwiać piękne dawne wnętrza.Niedaleko biblioteki stoi oficyna czekająca na remont, a dalej w parku porozrzucane są kolejne budynki Radziwiłłów - w części miesci się hotel i restauracja. To kawał polskiej historii z rodem Radziwiłłów w tle.

Dom i Biblioteka Sichowska
im. Krzysztofa i Zofii Radziwiłłów
Sichów Duży 88, Rytwiany
tel. 48/ 600-968-791
http://biblioteka.sichow.eu/

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 220037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121215 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020