53°0'44" N, 18°36'16" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

"Koci Łeb" w Toruniu to okrągła baszta, znajdująca się w północnej części murów miejskich. Pochodzący ze średniowiecza zabytek jest jedną z dziewięciu zachowanych do dziś baszt staromiejskich Torunia. Możemy ją odnaleźć spacerując wśród urokliwych uliczek toruńskiej Starówki, na ulicy Podmurnej.Na przestrzeni wieków, wieża ta była częścią murów obronnych, stanowiąc silne stanowisko ogniowe, zaś w jej podziemiach było więzienie. Zniszczona na początku XVIII wieku, doczekała się odbudowy po 300 latach i dziś prezentuje się wspaniale.

Nazwa baszty powstała dla uświetnienia pamięci o dzielnym kocie, który wsławił się podczas obrony Torunia przed Szwedami w 1629 roku. W chwili obecnej w budynku mieści się siedziba Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

Koci Łeb
ul. Podmurna, ToruńToruń noclegi

Toruń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50945 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021