Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Muzeum Ceramiki Dział Historii Miasta w Bolesławcu, pitik@bok.boleslawiec.pl

Muzeum Ceramiki Dział Historii Miasta w Bolesławcu

(4 głosów: 2)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Budynek, w którym obecnie znajduje się Dział Historii Miasta Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, powstał około 1800 roku. W 1813 roku podczas działań związanych z kampanią napoleońską zatrzymał się w nim głównodowodzący wojsk rosyjskich Michaił Kutuzow. Mimo prób leczenia, chory na tyfus marszałek zmarł w jednym z pokoi na piętrze. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w północną elewacje budynku. Do 1991 roku funkcjonowało w nim również muzeum poswięcone tej postaci, administrowane przez Rosjan.Obecnie w uruchomionym w 2009 roku Dziale Historii Miasta Muzeum Ceramiki gromadzone są eksponaty prezentujące historię ziemi bolesławieckiej od czasów najdawniejszych po współczesność: zbiory archeologiczne, militaria i wyposażenie wnętrz nawiązujące do epoki napoleońskiej, zbiory ikonograficzne oraz muzealia związane z okresem II Wojny Światowej i czasami powojennymi. Ciekawostkę stanowi unikatowe, niemal kompletne wypoażenie wnętrza dawnej apteki z końca XIX wieku.

Muzeum Ceramiki. Dział Historii Miasta
ul. Kutuzowa 14, Bolesławiec
tel. 75/ 644-22-00
Godziny zwiedzania: wt-sb 10.00-16.00, nd 11.00-16.00Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Bolesławiec miasto ceramiki noclegi

Bolesławiec miasto ceramiki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°15'42N, 15°33'50E
06 czerwiec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację