Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Muzeum Ceramiki Dział Historii Miasta w Bolesławcu

Muzeum Ceramiki Dział Historii Miasta w Bolesławcu
51°15'42" N, 15°33'50" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Budynek, w którym obecnie znajduje się Dział Historii Miasta Muzeum Ceramiki w Bolesławcu, powstał około 1800 roku. W 1813 roku podczas działań związanych z kampanią napoleońską zatrzymał się w nim głównodowodzący wojsk rosyjskich Michaił Kutuzow. Mimo prób leczenia, chory na tyfus marszałek zmarł w jednym z pokoi na piętrze. Wydarzenie to upamiętnia tablica wmurowana w północną elewacje budynku. Do 1991 roku funkcjonowało w nim również muzeum poswięcone tej postaci, administrowane przez Rosjan.Obecnie w uruchomionym w 2009 roku Dziale Historii Miasta Muzeum Ceramiki gromadzone są eksponaty prezentujące historię ziemi bolesławieckiej od czasów najdawniejszych po współczesność: zbiory archeologiczne, militaria i wyposażenie wnętrz nawiązujące do epoki napoleońskiej, zbiory ikonograficzne oraz muzealia związane z okresem II Wojny Światowej i czasami powojennymi. Ciekawostkę stanowi unikatowe, niemal kompletne wypoażenie wnętrza dawnej apteki z końca XIX wieku.

Muzeum Ceramiki. Dział Historii Miasta
ul. Kutuzowa 14, Bolesławiec
tel. 75/ 644-22-00
Godziny zwiedzania: wt-sb 10.00-16.00, nd 11.00-16.00

Bolesławiec miasto ceramiki noclegi

Bolesławiec miasto ceramiki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
pitik@bok.boleslawiec.pl Krajtroter 2000 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020