Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie

(4.6 głosów: 97)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Cudowna perła renesansu

Zamek w Krasiczynie to wspaniały kompleks, będący niezwykle cennym zabytkiem o znaczeniu światowym. Historia zamku i miejscowości nierozerwalnie łączy się od XVI wieku, kiedy to Krasiccy wybudowali tu piękną rezydencję często nazywaną Perłą Renesansu. Krasiczyński zamek to jeden ze wspanialszych skarbów architektury renesansowo - manierystycznej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Głównymi budowniczymi byli Stanisław i Marcin Krasicki.Krasiczyn
Krasiczyn

Baszty na zamku w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie powstał na przełomie XVI i XVII wieku. Budowę rozpoczął Stanisław Krasicki, ale znaczącej rozbudowy dokonał Marcin Krasicki. W jej narożach wówczas stanęły cztery baszty, których nazwy: Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka symbolizują wartości wyznawane przez Krasickich.

Baszta Papieska kryła komnaty dla dostojników kościelnych, a zdobi ją attyka wzorowana na koronie papieża Klemensa VIII. Dziś znajdują się tu surowe sale wystawowe, a w jej piwnicach powstały lochy - atrakcja dla turystów.Krasiczyn
Krasiczyn

Baszta Boska kryje wspaniałą kaplicę, porównywalną pięknem z tą na Wawelu. W jej podziemiach mieści się krypta Sapiehów - późniejszych właścicieli zamku. Z rodziny tej pochodził kardynał Adam Stefan Sapieha, który wyświęcił na księdza naszego Papieża Polaka - Jana Pawła II. W Baszcie Szlacheckiej również zwiedzać można wnętrza.

Krasiczyn zamek
Krasiczyn zamek

Dziedziniec zamku w Krasiczynie

Najpiękniejszy jest dziedziniec zamkowy, który urzeka swym pięknem. Centralne ściany rezydencji zdobi efektowna, ażurowa attyka, natomiast zamkowy dziedziniec otaczają arkadowe podcienia. Ściany pokryte są dekoracjami sgraffitowymi. Pomiędzy Basztą Boską i Papieską wznosi się wysoka Wieża Zegarowa. Zarówno wieża, jak i inne fragmenty zamku są udostępnione dla turystów, a ponadto w części królewskiej mieści się luksusowy Hotel Zamkowy oraz Restauracja. Krasiczyn widok z baszty szlacheckiej
Krasiczyn widok z baszty szlacheckiej
Krasiczyn
Krasiczyn

Cały kompleks krasiczyńskiego zamku otacza piękny, zabytkowy park, powstały w dzisiejszej formie za czasów Sapiehów.

Zobacz nasz ranking: Najpiękniejsze zamki w Polsce z Zamkiem w Krasiczynie

Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn park zamkowy
Krasiczyn park zamkowy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Park: codziennie 6.00-22.00
Zamek: IV-X codziennie 9.00-16.00 (wejście o pełnych godzinach po wykupieniu minimum 5 biletów
XI-III zwiedzanie wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji z minimum jednodniowym wyprzedzeniem
Bilety: normalny 14 + 4 zł, ulgowy 10 + 2 zł
bilet pakiet (park, zamek, wieża zegarowa, lochy) normalny 25 zł, ulgowy 19 zł
Sala Tortur w lochach bez przewodnika 5 zł
Wieża Zegarowa bez przewodnika 5 zł
Trasa zwiedzania obejmuje: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski, kaplicę zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne
Czas zwiedzania około 50 minut
Zwiedzanie zamku wyłącznie z przewodnikiem

Adres

Zamek w Krasiczynie
ul. Zamkowa, Krasiczyn
tel. 16/ 671-83-12
www.krasiczyn.com.pl

GPS: 49°46'34N, 22°38'59E

Zamek w Krasiczynie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Krasiczyna wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Krasiczyn noclegi

Krasiczyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn kaplica zamkowa
Krasiczyn krypty
Krasiczyn zamek krypty
Krasiczyn zamek
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
49°46'34N, 22°38'59E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Robert Joachim
Nigdy nie myślałem, że na Podkarpaciu jest tyle atrakcji, wcześniej widziałem tylko to https://trivabook.pl/atrakcje-podkarpacia ale to była tylko namiastka tego co Wy opisujecie.
DominikPL
Super zamek!
Anna Piernikarczyk

wspaniała budowla, polecam zwiedzać jej surowe wnętrza i poznać ciekawe tajemnice tego miejsca

Zamek w Krasiczynie na blogu

Najpiękniejsze zamki w Polsce. Top 15

Najpiękniejsze zamki w Polsce - słyszę tę frazę i już mnie elektryzuje. A Was? Czy znajdzie się tutaj osoba, która nie lubi zamków? Szczerze wątpię. To jedne z najczęściej i najchętniej odwiedzanych atrakcji w Polsce - świadkowie historii, ale i zarazem piękne budowle, zachwycające swą architekturą.

01 marzec 2021 13:20
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021