Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie

(4.6 głosów: 97)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Cudowna perła renesansu

Zamek w Krasiczynie to wspaniały kompleks, będący niezwykle cennym zabytkiem o znaczeniu światowym. Historia zamku i miejscowości nierozerwalnie łączy się od XVI wieku, kiedy to Krasiccy wybudowali tu piękną rezydencję często nazywaną Perłą Renesansu. Krasiczyński zamek to jeden ze wspanialszych skarbów architektury renesansowo - manierystycznej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Głównymi budowniczymi byli Stanisław i Marcin Krasicki.

Krasiczyn
Krasiczyn

Baszty na zamku w Krasiczynie

Zamek w Krasiczynie powstał na przełomie XVI i XVII wieku. Budowę rozpoczął Stanisław Krasicki, ale znaczącej rozbudowy dokonał Marcin Krasicki. W jej narożach wówczas stanęły cztery baszty, których nazwy: Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka symbolizują wartości wyznawane przez Krasickich.Baszta Papieska kryła komnaty dla dostojników kościelnych, a zdobi ją attyka wzorowana na koronie papieża Klemensa VIII. Dziś znajdują się tu surowe sale wystawowe, a w jej piwnicach powstały lochy - atrakcja dla turystów.

Krasiczyn
Krasiczyn

Baszta Boska kryje wspaniałą kaplicę, porównywalną pięknem z tą na Wawelu. W jej podziemiach mieści się krypta Sapiehów - późniejszych właścicieli zamku. Z rodziny tej pochodził kardynał Adam Stefan Sapieha, który wyświęcił na księdza naszego Papieża Polaka - Jana Pawła II. W Baszcie Szlacheckiej również zwiedzać można wnętrza.Krasiczyn zamek
Krasiczyn zamek

Dziedziniec zamku w Krasiczynie

Najpiękniejszy jest dziedziniec zamkowy, który urzeka swym pięknem. Centralne ściany rezydencji zdobi efektowna, ażurowa attyka, natomiast zamkowy dziedziniec otaczają arkadowe podcienia. Ściany pokryte są dekoracjami sgraffitowymi. Pomiędzy Basztą Boską i Papieską wznosi się wysoka Wieża Zegarowa. Zarówno wieża, jak i inne fragmenty zamku są udostępnione dla turystów, a ponadto w części królewskiej mieści się luksusowy Hotel Zamkowy oraz Restauracja. 

Krasiczyn widok z baszty szlacheckiej
Krasiczyn widok z baszty szlacheckiej
Krasiczyn
Krasiczyn

Cały kompleks krasiczyńskiego zamku otacza piękny, zabytkowy park, powstały w dzisiejszej formie za czasów Sapiehów.Zobacz nasz ranking: Najpiękniejsze zamki w Polsce z Zamkiem w Krasiczynie

Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn park zamkowy
Krasiczyn park zamkowy

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

Park: codziennie 6.00-22.00
Zamek: IV-X codziennie 9.00-16.00 (wejście o pełnych godzinach po wykupieniu minimum 5 biletów
XI-III zwiedzanie wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji z minimum jednodniowym wyprzedzeniem
Bilety: normalny 14 + 4 zł, ulgowy 10 + 2 zł
bilet pakiet (park, zamek, wieża zegarowa, lochy) normalny 25 zł, ulgowy 19 zł
Sala Tortur w lochach bez przewodnika 5 zł
Wieża Zegarowa bez przewodnika 5 zł
Trasa zwiedzania obejmuje: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski, kaplicę zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne
Czas zwiedzania około 50 minut
Zwiedzanie zamku wyłącznie z przewodnikiem

Adres

Zamek w Krasiczynie
ul. Zamkowa, Krasiczyn
tel. 16/ 671-83-12
www.krasiczyn.com.pl

GPS: 49°46'34N, 22°38'59E

Krasiczyn noclegi

Krasiczyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn kaplica zamkowa
Krasiczyn krypty
Krasiczyn zamek krypty
Krasiczyn zamek
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
Krasiczyn
Perełka
zabytki zamki wstęp płatny udostępnione renesansowe wiek XVI
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Robert Joachim
Nigdy nie myślałem, że na Podkarpaciu jest tyle atrakcji, wcześniej widziałem tylko to https://trivabook.pl/atrakcje-podkarpacia ale to była tylko namiastka tego co Wy opisujecie.
DominikPL
Super zamek!
Anna Piernikarczyk

wspaniała budowla, polecam zwiedzać jej surowe wnętrza i poznać ciekawe tajemnice tego miejsca

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022