Kopiec Tatarski w Przemyślu

Przemyśl-kopiec tatarski
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Kopiec Tatarski (352 m n.p.m.) w Przemyślu to inaczej Kopiec Przemysława - legendarnego założyciela Przemyśla. Kopiec położony jest na wzgórzu Zniesienie, za Parkiem Zamkowym w Przemyślu. Nazwa zniesienie czyli "pokonanie" utrwaliła się na pamiątkę zwycięstwa w tym miejscu nad Tatarami, a sam kopiec ponoć został usypany przez Tatarów jako mogiła poległego w walce chana. Jego wysokość od podstawy to nieco ponad 10 m.

Wg tradycji pierwotnie było to miejsce kultu bogów słowiańskich, szczególnie Swarożyca. W późniejszym okresie, w miejscu pierwszej świątyni postawiono kaplicę Św. Leonarda, ale ta została zniszczona podczas II wojny światowej.

Przemyśl
Przemyśl

Rekreacyjny Kopiec

Dzisiaj Kopiec Tatarski w Przemyślu to wspaniałe miejsce rekreacji, zrewitalizowane dzięki środkom unijnym. Ze szczytu kopca przy dobrej widoczności rozciąga się przepiękna panorama sięgająca aż po Ukrainę. Powstały tu: stok narciarski, rynna snowboardowa, amfiteatr, wiata piknikowa oraz ścieżki piesze i rowerowe.

Forty Twierdzy Przemyśl

Kopiec Tatarski leży blisko wewnętrznego pierścienia twierdzy Przemyśl - popularnego zabytku. Najbliżej kopca znajduje się bateria XVI b "Kopiec Tatarski", ale wiekszy jest fort XVI "Zniesienie" tworzony przez trzy szańce.

Przemyśl-amfiteatr
Przemyśl-amfiteatr

Kopiec Tatarski
ul. Przemysława, Ścieżka na Zniesieniu, Przemyśl

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Noclegi w Przemyślu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

Przemyśl-tor saneczkowy
(4.2 głosów: 38)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika Anna Piernikarczyk
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 38)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Avatar użytkownika DominikPL
DominikPL
Fajne miejsce
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024