Przemyśl, fazi

Kopiec Tatarski w Przemyślu

(4.2 głosów: 38)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kopiec Tatarski (352 m n.p.m.) w Przemyślu to inaczej Kopiec Przemysława - legendarnego założyciela Przemyśla. Kopiec położony jest na wzgórzu Zniesienie, za Parkiem Zamkowym w Przemyślu. Nazwa zniesienie czyli "pokonanie" utrwaliła się na pamiątkę zwycięstwa w tym miejscu nad Tatarami, a sam kopiec ponoć został usypany przez Tatarów jako mogiła poległego w walce chana. Jego wysokość od podstawy to nieco ponad 10 m.

Wg tradycji pierwotnie było to miejsce kultu bogów słowiańskich, szczególnie Swarożyca. W późniejszym okresie, w miejscu pierwszej świątyni postawiono kaplicę Św. Leonarda, ale ta została zniszczona podczas II wojny światowej.

Przemyśl-amfiteatr, fazi
Przemyśl-amfiteatr, fazi


Rekreacyjny Kopiec

Dzisiaj Kopiec Tatarski w Przemyślu to wspaniałe miejsce rekreacji, zrewitalizowane dzięki środkom unijnym. Ze szczytu kopca przy dobrej widoczności rozciąga się przepiękna panorama sięgająca aż po Ukrainę. Powstały tu: stok narciarski, rynna snowboardowa, amfiteatr, wiata piknikowa oraz ścieżki piesze i rowerowe.

Forty Twierdzy Przemyśl

Kopiec Tatarski leży blisko wewnętrznego pierścienia twierdzy Przemyśl - popularnego zabytku. Najbliżej kopca znajduje się bateria XVI b "Kopiec Tatarski", ale wiekszy jest fort XVI "Zniesienie" tworzony przez trzy szańce.

Przemyśl-tor saneczkowy, fazi
Przemyśl-tor saneczkowy, fazi

Kopiec Tatarski
ul. Przemysława, Ścieżka na Zniesieniu, Przemyśl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Przemyśl noclegi

Przemyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Przemyśl-kopiec tatarski, fazi
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
Fajne miejsce
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023