Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
Przemyśl
Rekreacja
kopce
Ważna
Podkarpackie
2017-04-11
2020-02-03 02:02
49°46'21" N, 22°46'4" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Kopiec Tatarski (352 m n.p.m.) w Przemyślu to inaczej Kopiec Przemysława - legendarnego założyciela Przemyśla. Kopiec położony jest na wzgórzu Zniesienie, za Parkiem Zamkowym w Przemyślu. Nazwa zniesienie czyli "pokonanie" utrwaliła się na pamiątkę zwycięstwa w tym miejscu nad Tatarami, a sam kopiec ponoć został usypany przez Tatarów jako mogiła poległego w walce chana. Jego wysokość od podstawy to nieco ponad 10 m.Wg tradycji pierwotnie było to miejsce kultu bogów słowiańskich, szczególnie Swarożyca. W późniejszym okresie, w miejscu pierwszej świątyni postawiono kaplicę Św. Leonarda, ale ta została zniszczona podczas II wojny światowej.

Przemyśl
Przemyśl

Rekreacyjny Kopiec

Dzisiaj Kopiec Tatarski w Przemyślu to wspaniałe miejsce rekreacji, zrewitalizowane dzięki środkom unijnym. Ze szczytu kopca przy dobrej widoczności rozciąga się przepiękna panorama sięgająca aż po Ukrainę. Powstały tu: stok narciarski, rynna snowboardowa, amfiteatr, wiata piknikowa oraz ścieżki piesze i rowerowe.

Forty Twierdzy Przemyśl

Kopiec Tatarski leży blisko wewnętrznego pierścienia twierdzy Przemyśl - popularnego zabytku. Najbliżej kopca znajduje się bateria XVI b "Kopiec Tatarski", ale wiekszy jest fort XVI "Zniesienie" tworzony przez trzy szańce.

Przemyśl-amfiteatr
Przemyśl-amfiteatr


Kopiec Tatarski
ul. Przemysława, Ścieżka na Zniesieniu, Przemyśl

Przemyśl-tor saneczkowy

Przemyśl noclegi

Przemyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-17 na
Fajne miejsce
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020