Przemyśl-kopiec tatarski, fazi

Kopiec Tatarski w Przemyślu

(4.2 głosów: 37)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kopiec Tatarski (352 m n.p.m.) w Przemyślu to inaczej Kopiec Przemysława - legendarnego założyciela Przemyśla. Kopiec położony jest na wzgórzu Zniesienie, za Parkiem Zamkowym w Przemyślu. Nazwa zniesienie czyli "pokonanie" utrwaliła się na pamiątkę zwycięstwa w tym miejscu nad Tatarami, a sam kopiec ponoć został usypany przez Tatarów jako mogiła poległego w walce chana. Jego wysokość od podstawy to nieco ponad 10 m.Wg tradycji pierwotnie było to miejsce kultu bogów słowiańskich, szczególnie Swarożyca. W późniejszym okresie, w miejscu pierwszej świątyni postawiono kaplicę Św. Leonarda, ale ta została zniszczona podczas II wojny światowej.

Przemyśl-amfiteatr, fazi
Przemyśl-amfiteatr, fazi

Rekreacyjny Kopiec

Dzisiaj Kopiec Tatarski w Przemyślu to wspaniałe miejsce rekreacji, zrewitalizowane dzięki środkom unijnym. Ze szczytu kopca przy dobrej widoczności rozciąga się przepiękna panorama sięgająca aż po Ukrainę. Powstały tu: stok narciarski, rynna snowboardowa, amfiteatr, wiata piknikowa oraz ścieżki piesze i rowerowe.Forty Twierdzy Przemyśl

Kopiec Tatarski leży blisko wewnętrznego pierścienia twierdzy Przemyśl - popularnego zabytku. Najbliżej kopca znajduje się bateria XVI b "Kopiec Tatarski", ale wiekszy jest fort XVI "Zniesienie" tworzony przez trzy szańce.

Przemyśl-tor saneczkowy, fazi
Przemyśl-tor saneczkowy, fazi

Kopiec Tatarski
ul. Przemysława, Ścieżka na Zniesieniu, PrzemyślGodziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Przemyśl noclegi

Przemyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Przemyśl
Rekreacja
Ważna
kopce
49°46'21N, 22°46'4E
11 kwiecień 2017
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
17 kwiecień 2020 14:04
Fajne miejsce
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację