Przemyśl kościół Św. Marii Magdaleny

Kościół Św. Marii Magdaleny w Przemyślu

(4.1 głosów: 25)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Marii Magdaleny w Przemyślu czyli kościół franciszkański stojący tuż obok przemyskiego Rynku, to wielowiekowe sanktuarium o wybitnej wartości artystycznej.

To już trzecia świątynia stojąca w tym miejscu, pierwsza stanęła jeszcze w XIV wieku, a ta dzisiejsza pochodzi z lat 1754-1780 i jest uznawana za jeden z najbardziej cennych i jednolitych stylistycznie rokokowych zabytków w Polsce południowo-wschodniej.

Przemyśl kościół franciszkański
Przemyśl kościół franciszkański


W kościele Św. Marii Magdaleny w Przemyślu oddaje się cześć wizerunkowi Matki Bożej z Dzieciątkiem z początku XVII wieku. Dziś wizerunek ten nosi miano Niepokalanej Przemyskiej Pani i widnieje w ołtarzu głównym świątyni. Natomiast w ołtarzu kaplicy kryje się kultowy wizerunek Chrystusa Miłosiernego - Ecce Homo, również z XVII wieku.

Zaraz za kościołem franciszkańskim w Przemyślu stoi Sobór Św. Jana Chrzciciela - archikatedra greckokatolicka w Przemyślu.

Przemyśl
Przemyśl

Kościół Św. Marii Magdaleny i klasztor franciszkanów
ul. Franciszkańska 2a, Przemyśl
tel. 16/ 678-24-60
www.przemysl.franciszkanie.pl 

Przemyśl noclegi

Przemyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023