Kościół Św. Marii Magdaleny w Przemyślu

Kościół Św. Marii Magdaleny w Przemyślu

Kościół Św. Marii Magdaleny w Przemyślu czyli kościół franciszkański stojący tuż obok przemyskiego Rynku, to wielowiekowe sanktuarium o wybitnej wartości artystycznej.To już trzecia świątynia stojąca w tym miejscu, pierwsza stanęła jeszcze w XIV wieku, a ta dzisiejsza pochodzi z lat 1754-1780 i jest uznawana za jeden z najbardziej cennych i jednolitych stylistycznie rokokowych zabytków w Polsce południowo-wschodniej.

Przemyśl kościół franciszkański
Przemyśl kościół franciszkański

W kościele Św. Marii Magdaleny w Przemyślu oddaje się cześć wizerunkowi Matki Bożej z Dzieciątkiem z początku XVII wieku. Dziś wizerunek ten nosi miano Niepokalanej Przemyskiej Pani i widnieje w ołtarzu głównym świątyni. Natomiast w ołtarzu kaplicy kryje się kultowy wizerunek Chrystusa Miłosiernego - Ecce Homo, również z XVII wieku.

Zaraz za kościołem franciszkańskim w Przemyślu stoi Sobór Św. Jana Chrzciciela - archikatedra greckokatolicka w Przemyślu.

Przemyśl
Przemyśl


Kościół Św. Marii Magdaleny i klasztor franciszkanów
ul. Franciszkańska 2a, Przemyśl
tel. 16/ 678-24-60
www.przemysl.franciszkanie.pl 

Przemyśl noclegi

Przemyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1147199 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021