Kościół Św. Marii Magdaleny w Przemyślu

Przemyśl kościół Św. Marii Magdaleny
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.1

Kościół Św. Marii Magdaleny w Przemyślu czyli kościół franciszkański stojący tuż obok przemyskiego Rynku, to wielowiekowe sanktuarium o wybitnej wartości artystycznej.

To już trzecia świątynia stojąca w tym miejscu, pierwsza stanęła jeszcze w XIV wieku, a ta dzisiejsza pochodzi z lat 1754-1780 i jest uznawana za jeden z najbardziej cennych i jednolitych stylistycznie rokokowych zabytków w Polsce południowo-wschodniej.

Przemyśl kościół franciszkański
Przemyśl kościół franciszkański

W kościele Św. Marii Magdaleny w Przemyślu oddaje się cześć wizerunkowi Matki Bożej z Dzieciątkiem z początku XVII wieku. Dziś wizerunek ten nosi miano Niepokalanej Przemyskiej Pani i widnieje w ołtarzu głównym świątyni. Natomiast w ołtarzu kaplicy kryje się kultowy wizerunek Chrystusa Miłosiernego - Ecce Homo, również z XVII wieku.

Zaraz za kościołem franciszkańskim w Przemyślu stoi Sobór Św. Jana Chrzciciela - archikatedra greckokatolicka w Przemyślu.

Przemyśl
Przemyśl

Kościół Św. Marii Magdaleny i klasztor franciszkanów
ul. Franciszkańska 2a, Przemyśl
tel. 16/ 678-24-60
www.przemysl.franciszkanie.pl 

Noclegi w Przemyślu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Zobacz prognozę pogody, by celniej zaplanować swą podróż!

(4.1 głosów: 25)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.1 głosów: 25)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024