Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

W Prałkowcach położonych tuż przed Przemyślem znajduje się ciekawy kościół MB Zbaraskiej. Świątynia mieści się dziś w dawnej murowanej cerkwi greckokatolickiej z XIX wieku, która stanęła w miejscu wcześniejszej drewnianej cerkwi.Obraz MB Zbaraskiej

W ołtarzu głównym kościoła w Prałkowcach znajduje się obraz Matki Bożej Zbaraskiej (Częstochowskiej) z XVI wieku namalowany na blasze miedzianej. Obraz przez ponad 300 lat, aż do II wojny światowej, znajdował się w kościele bernardynów w Zbarażu, gdzie modlił się przed nim sam król Jan III Sobieski, a król Michał Korybut Wiśniowiecki ufundował do niego srebrną sukienkę.

Prałkowce dzwonnica
Prałkowce dzwonnica


Dzwonnica

Przy świątyni w Prałkowcach stoi zrekonstruowana w 1967 roku drewniana dzwonnica z końca XVI wieku. Ma ona konstrukcję słupowo-ramową i nakryta jest dachem namiotowym z czteropołaciową baniastą wieżyczką z żelaznym krzyżem. Ściany i dach dzwonnicy pokryte są gontem. Dzwonnica w Prałkowcach leży na Szlaku Architektury Drewnianej.

Kościół MB Zbaraskiej - Sanktuarium
Prałkowce 240

Przemyśl noclegi

Przemyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134085 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020