Zagłosuj na Top Atrakcje 2024! Wybierz hity tego lata!

Kościół w Prałkowcach

Prałkowce sanktuarium
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.5

W Prałkowcach położonych tuż przed Przemyślem znajduje się ciekawy kościół MB Zbaraskiej. Świątynia mieści się dziś w dawnej murowanej cerkwi greckokatolickiej z XIX wieku, która stanęła w miejscu wcześniejszej drewnianej cerkwi.

Obraz MB Zbaraskiej

W ołtarzu głównym kościoła w Prałkowcach znajduje się obraz Matki Bożej Zbaraskiej (Częstochowskiej) z XVI wieku namalowany na blasze miedzianej. Obraz przez ponad 300 lat, aż do II wojny światowej, znajdował się w kościele bernardynów w Zbarażu, gdzie modlił się przed nim sam król Jan III Sobieski, a król Michał Korybut Wiśniowiecki ufundował do niego srebrną sukienkę.

Prałkowce dzwonnica
Prałkowce dzwonnica

Dzwonnica

Przy świątyni w Prałkowcach stoi zrekonstruowana w 1967 roku drewniana dzwonnica z końca XVI wieku. Ma ona konstrukcję słupowo-ramową i nakryta jest dachem namiotowym z czteropołaciową baniastą wieżyczką z żelaznym krzyżem. Ściany i dach dzwonnicy pokryte są gontem. Dzwonnica w Prałkowcach leży na Szlaku Architektury Drewnianej.

Kościół MB Zbaraskiej - Sanktuarium
Prałkowce 240

Noclegi w Przemyślu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Planujesz wyjazd w te strony? Sprawdź szybko i łatwo pogodę!

(4.5 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.5 głosów: 4)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024