Pruchnik

Rynek w Pruchniku

(4.3 głosów: 16)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Piękny Rynek w podkarpackim Pruchniku to centrum dawnego miasteczka galicyjskiego, zachował on oryginalny układ przestrzenny, z wybiegającymi zeń kilkoma uliczkami.

Rynek w Pruchniku to wyjątkowe, bardzo malownicze miejsce, przypominające rynek lanckoroński. A dlaczego? Stoi tu bowiem piękna, oryginalna zabudowa drewniana, typowa dla małych miasteczek. Dziś już przetrzebiona, i przedzielona miejscami nieciekawymi budynkami z czasów PRL-u, nadal przywodzi na myśl dawne czasy.

Pruchnik rynek
Pruchnik rynek


Wiele zachowanych drewnianych domków zachowało charakterystyczne podcienia, bowiem domy te były jednocześnie miejscem zamieszkania, warsztatem rzemieślniczym i miejscem handlu. Najstarsze drewniane budynki na Rynku w Pruchniku pochodzą z XVIII wieku.

Wśród innych uwagę szczególną przykuwa tzw. Stary Kufer z rękodziełem, kryjący też Informację Turystyczną oraz klimatyczną Kawiarnię Pod Gontem. Ten budynek liczy 300 lat, a na Rynek został przeniesiony z ulicy Kańczudzkiej. Polecam odwiedzenie tego magicznego miejsca!

Pruchnik
Pruchnik

Rynek
Pruchnik

Pruchnik noclegi

Pruchnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Pruchnik drewniany rynek
Klasyczne podcienie, Marek Marcola
Domy przyprószone sniegiem, Marek Marcola
Domy bez podcieni też są śliczne, Marek Marcola
W Rynku drewniane domy, bogdan stan
z MIKOŁAJEM, bogdan stan
Rynek z oddali, bogdan stan
Rynek w sepi, bogdan stan
Rynek w Pruchniku, bogdan stan
Rynek w Pruchniku, bogdan stan
Rynek w Pruchniku, bogdan stan
drewniane domy, bogdan stan
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

pacjent
Niewielki Rynek, którego duża część zajmuje parking okalający kila 50m alejek wiodących do fontanny w centrum. Piękna drewniana zabudowa miejscami ustępuje obrzydliwym budynkom z podstarzałym już tynkiem "w baranka" pamiętających jeszcze czasy słusznie minione.
bogdan stan
Małe górki ciekawa historja filmik Kacpra i Jakuba https://www.youtube.com/watch?v=inpXb10Xco8&fbclid=IwAR1-kfwNKh-bkbjSMYkHwPDNzGlD6nWD9roYGhZxviQjr6dbkIH9U0Liv1c
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023