Skansen Pastewnik

Skansen Pastewnik w Przeworsku

(4.4 głosów: 10)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Skansen Pastewnik w Przeworsku to jedyny taki żywy skansen w Polsce! Łączy on funkcje ochrony zabytkowego budownictwa drewnianego tych ziem i gastronomiczno-hote­larskie. Zobaczysz tu oryginalne pomieszczenia wiejskie i mieszczańskie, domy z bali i dworki, kryte drewnianym gontem, z drew­nianymi rynnami i małymi oknami, a wszystko w otoczeniu starych drzew i drewnianych płotów, przy którym rosną tak charakterystyczne dla dawnego krajobrazu malwy, słoneczniki i bratki. W jednej z chałup urządzono też klimatyczną restaurację z regionalnymi specjałami. Skansen Pastewnik znajduje się przy głównej drodze, po drugiej stronie rzeki Mleczki co pobliski pałac Lubomirskich z Muzeum. Nazwa Pastewnik wzięła się od miejsca, w którym urządzono Skansen, bowiem niegdyś było to miejsce do wypasania bydła, a w XIX wieku stało się miejscem pikników i festy­nów. Budowę skansenu rozpoczęto w 1976 roku i trwa ona do dziś. 

Skansen w Przeworsku
Skansen w Przeworsku

Skansen Pastewnik to wyjątkowy projekt, który pozwolił ocalić od zapomnienia dorobek i kulturę poprzednich pokoleń tego rejonu.Skansen Pastewnik - Camping Zajazd
ul. Łańcucka 2, Przeworsk
tel. 16/ 649-23-00
www.pastewnik.pl

Żywy Skasnen w Przeworsku
Żywy Skasnen w Przeworsku

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–22:00
  • wtorek: 10:00–22:00
  • środa: 10:00–22:00
  • czwartek: 10:00–22:00
  • piątek: 10:00–22:00
  • sobota: 10:00–22:00
  • niedziela: 11:00–22:00

Przeworsk noclegi

Przeworsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Przeworsk
Muzea i skanseny
Normalna
skanseny
50°3'39N, 22°28'59E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021