Skansen Pastewnik

Skansen Pastewnik w Przeworsku

(4.4 głosów: 10)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Skansen Pastewnik w Przeworsku to jedyny taki żywy skansen w Polsce! Łączy on funkcje ochrony zabytkowego budownictwa drewnianego tych ziem i gastronomiczno-hote­larskie. Zobaczysz tu oryginalne pomieszczenia wiejskie i mieszczańskie, domy z bali i dworki, kryte drewnianym gontem, z drew­nianymi rynnami i małymi oknami, a wszystko w otoczeniu starych drzew i drewnianych płotów, przy którym rosną tak charakterystyczne dla dawnego krajobrazu malwy, słoneczniki i bratki. W jednej z chałup urządzono też klimatyczną restaurację z regionalnymi specjałami. 

Skansen Pastewnik znajduje się przy głównej drodze, po drugiej stronie rzeki Mleczki co pobliski pałac Lubomirskich z Muzeum. Nazwa Pastewnik wzięła się od miejsca, w którym urządzono Skansen, bowiem niegdyś było to miejsce do wypasania bydła, a w XIX wieku stało się miejscem pikników i festy­nów. Budowę skansenu rozpoczęto w 1976 roku i trwa ona do dziś. 

Skansen w Przeworsku
Skansen w Przeworsku


Skansen Pastewnik to wyjątkowy projekt, który pozwolił ocalić od zapomnienia dorobek i kulturę poprzednich pokoleń tego rejonu.

Skansen Pastewnik - Camping Zajazd
ul. Łańcucka 2, Przeworsk
tel. 16/ 649-23-00
www.pastewnik.pl

Żywy Skasnen w Przeworsku
Żywy Skasnen w Przeworsku

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–22:00
  • wtorek: 10:00–22:00
  • środa: 10:00–22:00
  • czwartek: 10:00–22:00
  • piątek: 10:00–22:00
  • sobota: 10:00–22:00
  • niedziela: 11:00–22:00

Przeworsk noclegi

Przeworsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023