Skansen Pastewnik w Przeworsku

Skansen Pastewnik
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.4

Skansen Pastewnik w Przeworsku to jedyny taki żywy skansen w Polsce! Łączy on funkcje ochrony zabytkowego budownictwa drewnianego tych ziem i gastronomiczno-hote­larskie. Zobaczysz tu oryginalne pomieszczenia wiejskie i mieszczańskie, domy z bali i dworki, kryte drewnianym gontem, z drew­nianymi rynnami i małymi oknami, a wszystko w otoczeniu starych drzew i drewnianych płotów, przy którym rosną tak charakterystyczne dla dawnego krajobrazu malwy, słoneczniki i bratki. W jednej z chałup urządzono też klimatyczną restaurację z regionalnymi specjałami. 

Skansen Pastewnik znajduje się przy głównej drodze, po drugiej stronie rzeki Mleczki co pobliski pałac Lubomirskich z Muzeum. Nazwa Pastewnik wzięła się od miejsca, w którym urządzono Skansen, bowiem niegdyś było to miejsce do wypasania bydła, a w XIX wieku stało się miejscem pikników i festy­nów. Budowę skansenu rozpoczęto w 1976 roku i trwa ona do dziś. 

Skansen w Przeworsku
Skansen w Przeworsku

Skansen Pastewnik to wyjątkowy projekt, który pozwolił ocalić od zapomnienia dorobek i kulturę poprzednich pokoleń tego rejonu.

Skansen Pastewnik - Camping Zajazd
ul. Łańcucka 2, Przeworsk
tel. 16/ 649-23-00
www.pastewnik.pl

Żywy Skasnen w Przeworsku
Żywy Skasnen w Przeworsku

Informacje praktyczne

  • poniedziałek: 10:00–22:00
  • wtorek: 10:00–22:00
  • środa: 10:00–22:00
  • czwartek: 10:00–22:00
  • piątek: 10:00–22:00
  • sobota: 10:00–22:00
  • niedziela: 11:00–22:00

Noclegi w Przeworsku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz rozwój naszego bloga, za co z góry dziękujemy! To pomoże nam w dotarciu do wielu ciekawych miejsc, które później chętnie Wam pokazujemy i dzielimy się z Wami naszymi doświadczeniami i informacjami.

 

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sprawdź pogodę

Poniżej pokazujemy Ci prognozę pogody. Sprawdź ją przed wyjazdem!

(4.4 głosów: 10)
Twoja ocena jest dla nas ważna
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz od nas otrzymywać inspiracje na podróże!

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego bloga i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto na naszym blogu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.4 głosów: 10)
Twoja ocena jest dla nas ważna
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024