49°53'18" N, 22°31'28" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Ścieżka edukacyjno-przyrodnica Wąwóz Lelos w Pruchniku to malowniczy szlak o długości 4,1 km, prowadzący przez najcenniejsze pod względem przyrodniczym miejsca w okolicy, wśród pogórza o płaskich garbach. Na ścieżce można poznać ciekawą formę erozji, charakterystyczną dla tego regionu - wąwóz lessowy.Wycieczkę szlakiem można rozpocząć i zakończyć przy specjalnie przygotowanej wiacie turystycznej przy ul. Leśnej na południe od Rynku w Pruchniku. Jest tam parking. Później ścieżka zatacza pętlę, biegnąc początkowo w kierunku południowym. Na trasie ścieżki znajdują się tablice informacyjne, odnaleźć można też tutaj unikatowy Słup Tatarski. Ścieżka nadaje się zarówno dla pieszych, jak i dla rowerzystów, a nawet na przejażdżki konne.

Pruchnik - ścieżka przyrodnicza
Pruchnik - ścieżka przyrodnicza

Ścieżka Wąwóz Lelos
ul. Leśna, Pruchnik

 

Pruchnik - ścieżka przyrodnicza
Pruchnik - ścieżka przyrodnicza
Pruchnik - ścieżka przyrodnicza


Pruchnik - ścieżka przyrodnicza Pruchnik - ścieżka przyrodnicza Pruchnik - ścieżka przyrodnicza Pruchnik - ścieżka przyrodnicza

Pruchnik noclegi

Pruchnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Aleksander Kulisza Domator 8 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2016-05-05 na

Gorąco polecam

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021