Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy w Czempiniu

Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy w Czempiniu

Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy znajduje się niedaleko pałacu Szołdrskich w Czempiniu. Dawniej znajdował się na czempińskim przedmieściu Stare Borówko.Świątynia ta powstała pod koniec XIII wieku i pełnił rolę kościoła parafialnego, aż do XVIII wieku, gdy podupadł. Obecny murowany kościółek powstał w 1782 roku. W czasie zaborów pełnił rolę kościoła ewangelickiego. Obecnie jest kościołem filialnym parafii Św. Michała Archanioła w Czempiniu.Kościół Św. Apostołów Szymona i Judy
ul. Śremska, Czempiń

Czempiń noclegi

Czempiń to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020