Klasztor bernardynek w Chęcinach, mokunka

Klasztor Bernardynek w Chęcinach

(3.8 głosów: 4)

Obecny Klasztor Sióstr Bernardynek w Chęcinach kiedyś należał do zakonu Klarysek. Założono go w 1643 roku i początkowo działał jako stowarzyszenie przy zakonie franciszkańskim.Okres reformacji nie był dla sióstr łaskawy, kościół Św. Marii Magdaleny, w którym działały musiały oddać na cele szpitalne. Później klasztor przejęły siostry berdnardynki, nie na długo jednak, bowiem niebawem zabudowania strawiły dwa kolejne pożary, rujnując klasztor.

Dopiero w latach 30-tych XX wieku zakonnice tu powróciły. Dziś Klasztor jest pięknie odnowiony i choć była to budowla wczesnobarokwa, po wielu pożarach i przebudowach budynki zakonu i kościoła są właściwie pozbawione stylu. Warto jednak je odwiedzić będąc w Chęcinach, które turyści dobrze kojarzą z zamku górującego nad miasteczkiem.Klasztor Sióstr Bernardynek
ul. Małogoska, Chęciny

Chęciny noclegi

Chęciny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Chęciny
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
klasztory
50°48'3N, 20°27'35E
11 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację