Klasztor Bernardynek w Chęcinach

Klasztor Bernardynek w Chęcinach

Obecny Klasztor Sióstr Bernardynek w Chęcinach kiedyś należał do zakonu Klarysek. Założono go w 1643 roku i początkowo działał jako stowarzyszenie przy zakonie franciszkańskim.Okres reformacji nie był dla sióstr łaskawy, kościół Św. Marii Magdaleny, w którym działały musiały oddać na cele szpitalne. Później klasztor przejęły siostry berdnardynki, nie na długo jednak, bowiem niebawem zabudowania strawiły dwa kolejne pożary, rujnując klasztor.

Dopiero w latach 30-tych XX wieku zakonnice tu powróciły. Dziś Klasztor jest pięknie odnowiony i choć była to budowla wczesnobarokwa, po wielu pożarach i przebudowach budynki zakonu i kościoła są właściwie pozbawione stylu. Warto jednak je odwiedzić będąc w Chęcinach, które turyści dobrze kojarzą z zamku górującego nad miasteczkiem.

Klasztor Sióstr Bernardynek
ul. Małogoska, ChęcinyChęciny noclegi

Chęciny to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021