Jezioro Bnińskie

(4.3 głosów: 7)

Jezioro Bnińskie rozlewające się niedaleko Kórnika to jezioro rynnowe położone na Równinie Wrzesińskiej, w Wielkopolsce. Powierzchnia jeziora to 225 ha, długość 4,5 km, a maksymalna głębokość 8,5 m. Od 2001 roku wody zbiornika określa się jako III klasę czystości. Wokół jeziora znajdują się miejscowości Bnin, Prusinowo i Błażejewo.Jezioro Bnińskie posiada dobrze rozwiniętą linię brzegową oraz niskie, niezalesione brzegi. W północnej części jeziora znajduje się Półwysep Szyja, na którym w latach 60-tych XX wieku odkryto ślady po wczesnośredniowiecznym grodzisku.

Jezioro Bnińskie jest nie tylko atrakcyjnym łowiskiem dla wędkarzy, ale również stanowi dogodne miejsce uprawiania sportów wodnych. Błażejewo jest znanym w okolicy ośrodkiem wypoczynkowym.Jezioro Bnińskie
ul. Jeziorna, Błażejewo

Pierwotny autor treści: Barbara MichalewskaKórnik noclegi

Kórnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kórnik Wielkopolska
Jeziora i plaże
Normalna
jeziora
52°12'37N, 17°6'39E
16 wrzesień 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację