Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Jezioro Bnińskie rozlewające się niedaleko Kórnika to jezioro rynnowe położone na Równinie Wrzesińskiej, w Wielkopolsce. Powierzchnia jeziora to 225 ha, długość 4,5 km, a maksymalna głębokość 8,5 m. Od 2001 roku wody zbiornika określa się jako III klasę czystości. Wokół jeziora znajdują się miejscowości Bnin, Prusinowo i Błażejewo.Jezioro Bnińskie posiada dobrze rozwiniętą linię brzegową oraz niskie, niezalesione brzegi. W północnej części jeziora znajduje się Półwysep Szyja, na którym w latach 60-tych XX wieku odkryto ślady po wczesnośredniowiecznym grodzisku.

Jezioro Bnińskie jest nie tylko atrakcyjnym łowiskiem dla wędkarzy, ale również stanowi dogodne miejsce uprawiania sportów wodnych. Błażejewo jest znanym w okolicy ośrodkiem wypoczynkowym.

Jezioro Bnińskie
ul. Jeziorna, BłażejewoKórnik noclegi

Kórnik to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barbara Michalewska Krajtroter 16530 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136672 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020