Jezioro Bnińskie, Barbara Michalewska

Jezioro Bnińskie rozlewające się niedaleko Kórnika to jezioro rynnowe położone na Równinie Wrzesińskiej, w Wielkopolsce. Powierzchnia jeziora to 225 ha, długość 4,5 km, a maksymalna głębokość 8,5 m. Od 2001 roku wody zbiornika określa się jako III klasę czystości. Wokół jeziora znajdują się miejscowości Bnin, Prusinowo i Błażejewo.Jezioro Bnińskie posiada dobrze rozwiniętą linię brzegową oraz niskie, niezalesione brzegi. W północnej części jeziora znajduje się Półwysep Szyja, na którym w latach 60-tych XX wieku odkryto ślady po wczesnośredniowiecznym grodzisku.

Jezioro Bnińskie jest nie tylko atrakcyjnym łowiskiem dla wędkarzy, ale również stanowi dogodne miejsce uprawiania sportów wodnych. Błażejewo jest znanym w okolicy ośrodkiem wypoczynkowym.

Jezioro Bnińskie
ul. Jeziorna, Błażejewo

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

52°12'37" N, 17°6'39" E
Wielkopolskie
2015-09-16
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą