Czeskie Kamienie (1417 m n.p.m.) to szczyt z grupą uroczych skał o ciekawym kształcie, położony w Zachodnich Sudetach, w paśmie Karkonoszy w masywie Śląskiego Grzbietu koło Śląskich Kamieni, na terenie Szklarskiej Poręby.Szczyt i skałki o kilkudziesięciometrowej długości leżą na granicy polsko-czeskiej, gdzie przebiega turystyczny czerwony Główny Szlak Sudecki. Z Czeskich Kamieni dobrze widać szczyt Wielkiego Szyszaka i czeskie Karkonosze.

Czeskie Kamienie

Szlaki na Czeskie Kamienie

- szlak czerwony z Przełęczy Karkonoskiej, 1h 10 minut

- szlak czerwony ze Schroniska Szrenica, 2h 25 minut

Czeskie Kamienie

- szlak czerwony ze Szklarskiej Poręby przez Halę Szrenicką, 4h 15 minut- szlak żółty ze Szklarskiej Poręby na Mały Śnieżny Kocioł, dalej szlak czerwony, 4h 10 minut

Czeskie Kamienie

- szlak niebieski z Michałowic Pod Wielki Szyszak, dalej szlak czerwony 3h 10 minut

Do szczytu można dostać się również z wielu innych miejsc jak Jagniątków, Przesieka, Piechowice, czas dojścia około 2-3 h

Szklarska Poręba noclegi

Szklarska Poręba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70913 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1121217 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020