Czeskie Kamienie, Roman Świątkowski

Czeskie Kamienie

(4.8 głosów: 6)

Czeskie Kamienie (1417 m n.p.m.) to szczyt z grupą uroczych skał o ciekawym kształcie, położony w Zachodnich Sudetach, w paśmie Karkonoszy w masywie Śląskiego Grzbietu koło Śląskich Kamieni, na terenie Szklarskiej Poręby.Szczyt i skałki o kilkudziesięciometrowej długości leżą na granicy polsko-czeskiej, gdzie przebiega turystyczny czerwony Główny Szlak Sudecki. Z Czeskich Kamieni dobrze widać szczyt Wielkiego Szyszaka i czeskie Karkonosze.

Czeskie Kamienie, Roman Świątkowski
Czeskie Kamienie, Roman Świątkowski

Szlaki na Czeskie Kamienie

- szlak czerwony z Przełęczy Karkonoskiej, 1h 10 minut- szlak czerwony ze Schroniska Szrenica, 2h 25 minut

Czeskie Kamienie, Roman Świątkowski
Czeskie Kamienie, Roman Świątkowski

- szlak czerwony ze Szklarskiej Poręby przez Halę Szrenicką, 4h 15 minut- szlak żółty ze Szklarskiej Poręby na Mały Śnieżny Kocioł, dalej szlak czerwony, 4h 10 minut

- szlak niebieski z Michałowic Pod Wielki Szyszak, dalej szlak czerwony 3h 10 minut

Do szczytu można dostać się również z wielu innych miejsc jak Jagniątków, Przesieka, Piechowice, czas dojścia około 2-3 h

Szklarska Poręba noclegi

Szklarska Poręba to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Szklarska Poręba Karkonosze
Szczyty i punkty widokowe
Normalna
szczyty
50°46'37N, 15°35'29E
26 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację