Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Bolesławiecki Ośrodek Kultury, pitik@bok.boleslawiec.pl

Bolesławiecki Ośrodek Kultury

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Bolesławiecki Ośrodek Kultury powstał w roku 1970 i zajmował się popularyzacją zagadnień związanych z róznymi dziedzinami sztuki i kultury. Funkcjonowały tu róznego typu pracownie plastyczne i muzyczne, prowadzono działalność wystawienniczą, pedagogiczną oraz organizowano działania mające na celu promocje lokalnych artystów.W latach 2004-11 obiekt został przebudowany i obecnie łączy funkcje związane z rozwojem kultury, sztuki, a także turystyki. W jednej części funkcjonuje kino "Forum" oraz Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej (PITiK). Drugą część zajmują pracownie oraz sala konferencyjna i wystawiennicza.

Międzynarodowe Centrum Ceramiki

Działalność pedagogiczną ukierunkowano głównie na pracę w glinie, a autorskie zajęcia prowadzą tu bolesławieccy ceramicy: Edyta Orlińska, Mateusz Grobelny i Czesław Matyjewicz. Wyposażenie pracowni ceramicznej stanowią m.in. piece do wypału ceramiki oraz specjalistyczne urządzenia do formowania i obróbki gliny. Obiekt służy zarówno dzieciom i młodzieży, rozwijającej umiejętności manualne, jak również artystom-ceramikom, mogącym tworzyć i prezentować tu swoje prace.Przed budynkiem BOK-MCC znajduje się Aleja Wielkich Ceramików Bolesławca z tablicami, na których umieszczono odciski dłoni artystów.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki
pl. Piłsudskiego 1 c, Bolesławiec
tel. 75/ 644-21-45
www.bok.boleslawiec.plGodziny otwarcia i informacje praktyczne

Zamknięte

Bolesławiec miasto ceramiki noclegi

Bolesławiec miasto ceramiki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
51°15'43N, 15°34'11E
06 czerwiec 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację