Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne
51°15'43" N, 15°34'11" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Bolesławiecki Ośrodek Kultury powstał w roku 1970 i zajmował się popularyzacją zagadnień związanych z róznymi dziedzinami sztuki i kultury. Funkcjonowały tu róznego typu pracownie plastyczne i muzyczne, prowadzono działalność wystawienniczą, pedagogiczną oraz organizowano działania mające na celu promocje lokalnych artystów.W latach 2004-11 obiekt został przebudowany i obecnie łączy funkcje związane z rozwojem kultury, sztuki, a także turystyki. W jednej części funkcjonuje kino "Forum" oraz Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej (PITiK). Drugą część zajmują pracownie oraz sala konferencyjna i wystawiennicza.Międzynarodowe Centrum Ceramiki

Działalność pedagogiczną ukierunkowano głównie na pracę w glinie, a autorskie zajęcia prowadzą tu bolesławieccy ceramicy: Edyta Orlińska, Mateusz Grobelny i Czesław Matyjewicz. Wyposażenie pracowni ceramicznej stanowią m.in. piece do wypału ceramiki oraz specjalistyczne urządzenia do formowania i obróbki gliny. Obiekt służy zarówno dzieciom i młodzieży, rozwijającej umiejętności manualne, jak również artystom-ceramikom, mogącym tworzyć i prezentować tu swoje prace.

Przed budynkiem BOK-MCC znajduje się Aleja Wielkich Ceramików Bolesławca z tablicami, na których umieszczono odciski dłoni artystów.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki
pl. Piłsudskiego 1 c, Bolesławiec
tel. 75/ 644-21-45
www.bok.boleslawiec.plBolesławiec miasto ceramiki noclegi

Bolesławiec miasto ceramiki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
pitik@bok.boleslawiec.pl Krajtroter 2000 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134075 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020