Bolesławiecki Ośrodek Kultury, pitik@bok.boleslawiec.pl

Bolesławiecki Ośrodek Kultury

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Bolesławiecki Ośrodek Kultury powstał w roku 1970 i zajmował się popularyzacją zagadnień związanych z róznymi dziedzinami sztuki i kultury. Funkcjonowały tu róznego typu pracownie plastyczne i muzyczne, prowadzono działalność wystawienniczą, pedagogiczną oraz organizowano działania mające na celu promocje lokalnych artystów.

W latach 2004-11 obiekt został przebudowany i obecnie łączy funkcje związane z rozwojem kultury, sztuki, a także turystyki. W jednej części funkcjonuje kino "Forum" oraz Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej (PITiK). Drugą część zajmują pracownie oraz sala konferencyjna i wystawiennicza.Międzynarodowe Centrum Ceramiki

Działalność pedagogiczną ukierunkowano głównie na pracę w glinie, a autorskie zajęcia prowadzą tu bolesławieccy ceramicy: Edyta Orlińska, Mateusz Grobelny i Czesław Matyjewicz. Wyposażenie pracowni ceramicznej stanowią m.in. piece do wypału ceramiki oraz specjalistyczne urządzenia do formowania i obróbki gliny. Obiekt służy zarówno dzieciom i młodzieży, rozwijającej umiejętności manualne, jak również artystom-ceramikom, mogącym tworzyć i prezentować tu swoje prace.

Przed budynkiem BOK-MCC znajduje się Aleja Wielkich Ceramików Bolesławca z tablicami, na których umieszczono odciski dłoni artystów.

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki
pl. Piłsudskiego 1 c, Bolesławiec
tel. 75/ 644-21-45
www.bok.boleslawiec.pl

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–23:30
  • wtorek: 08:00–23:30
  • środa: 08:00–23:30
  • czwartek: 08:00–23:30
  • piątek: 08:00–23:30
  • sobota: 08:00–23:30
  • niedziela: 10:30–23:00

Bolesławiec miasto ceramiki noclegi

Bolesławiec miasto ceramiki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022