49°33'54" N, 21°55'48" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Zapora wodna w Sieniawie na Wisłoku to interesujący obiekt. Jej główny cel to zapobieganie powodziom i podtopieniom. Znajduje się ona w niewielkiej wiosce na Podkarpaciu, w gminie Rymanów. Zapora ma niemal 50 m wysokości. Jej całkowita długość to 180 metrów. Szerokość korony zapory to 9,5 metra. Niewielka elektrownia wodna wytwarzająca prąd na lokalne potrzeby umiejscowiona jest pod koroną zapory.Co ciekawe, po samej po koronie zapory biegnie droga wojewódzka nr 889 prowadząca z Rymanowa do miejscowości Szczawne. Poniżej zapory możemy obserwować wypływ wody Wisłoka po kaskadach, a powyżej zapory rozlewa się Jezioro Sieniawskie. Z korony zapory rozpościera się piękny widok na okolicę Kotliny Jasieńsko-Krośnieńskiej.

Zapora Besko
ul. Słoneczna, Sieniawa
 

Sieniawa noclegi

Sieniawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 217837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021