Zapora wodna w Sieniawie, mokunka

Zapora wodna w Sieniawie

(4.3 głosów: 4)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Zapora wodna w Sieniawie na Wisłoku to interesujący obiekt. Jej główny cel to zapobieganie powodziom i podtopieniom. Znajduje się ona w niewielkiej wiosce na Podkarpaciu, w gminie Rymanów. Zapora ma niemal 50 m wysokości. Jej całkowita długość to 180 metrów. Szerokość korony zapory to 9,5 metra. Niewielka elektrownia wodna wytwarzająca prąd na lokalne potrzeby umiejscowiona jest pod koroną zapory.Co ciekawe, po samej po koronie zapory biegnie droga wojewódzka nr 889 prowadząca z Rymanowa do miejscowości Szczawne. Poniżej zapory możemy obserwować wypływ wody Wisłoka po kaskadach, a powyżej zapory rozlewa się Jezioro Sieniawskie. Z korony zapory rozpościera się piękny widok na okolicę Kotliny Jasieńsko-Krośnieńskiej.

Zapora Besko
ul. Słoneczna, Sieniawa
 Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: Czynne całą dobę
  • wtorek: Czynne całą dobę
  • środa: Czynne całą dobę
  • czwartek: Czynne całą dobę
  • piątek: Czynne całą dobę
  • sobota: Czynne całą dobę
  • niedziela: Czynne całą dobę

Sieniawa noclegi

Sieniawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sieniawa
Inne budowle
Normalna
zapory wodne
49°33'54N, 21°55'48E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021