Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Sobków leży w województwie świętokrzyskim, pomiędzy Kielcami i Jędrzejowem. Choć to obecnie wieś, kiedyś miejscowość posiadała prawa miejskie.Sam Sobków jest niewielki, ale znajdujący się tu zamek rycerski z 1560 roku jest naprawdę sporych rozmiarów! Zamek jest właściwie parterowy, gdzie niegdzie tylko widać dwie kondygnacje, za to budowla jest pięknie wkomponowana w otoczenie. Mury rycerskiego zamku w Sobkowie tworzą ogromny czworobok z wewnętrznym dziedzińcem.

Zamek rycerski w Sobkowie
Zamek rycerski w Sobkowie

Zwiedzanie zamku w Sobkowie

W zabudowaniach zamku zobaczyć można stajnie, dawne izby rycerskie, kuchnię, restaurację oraz budynek zaadaptowany na pokoje hotelowe. Na wewnętrznym dziedzińcu zamku widoczny jest piękny staw z fontanną, po którym pływają łabędzie.

Stajnie zamkowe można zwiedzać, prócz koni zobaczysz tu powozy i sanie, które przenoszą w czasy minionych wieków.

Zamek w Sobkowie


Restauracja zamkowa to właściwie sale muzealne pełne ciekawostek. Są tu zbroje, broń biała, broń palna, obrazy czy dawne stroje. Wstęp na cały teren zamku jest bezpłatny, podobnie parking. Obsługa jest uprzejma i zachęca do zwiedzania. W pobliżu odwiedzić można również zamkową przystań, pięknie zagospodarowaną nad wodami Nidy, tuż za murami. Są tu łodzie do wypożyczenia. Zamek w Sobkowie jest mało znany na turystycznej mapie Polski, ale zdecydowanie warty odwiedzenia.

Zamek Rycerski
ul. Sobka 15, Sobków
tel. 41/ 387-11-36, 509-301-601
info@zameksobkow.pl
www.zameksobkow.plSobków Zamek w Sobkowie

Sobków noclegi

Sobków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020