Zamek w Sobkowie, mokunka

Zamek w Sobkowie

(4.4 głosów: 20)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Sobków leży w województwie świętokrzyskim, pomiędzy Kielcami i Jędrzejowem. Choć to obecnie wieś, kiedyś miejscowość posiadała prawa miejskie.

Sam Sobków jest niewielki, ale znajdujący się tu zamek rycerski z 1560 roku jest naprawdę sporych rozmiarów! Zamek jest właściwie parterowy, gdzie niegdzie tylko widać dwie kondygnacje, za to budowla jest pięknie wkomponowana w otoczenie. Mury rycerskiego zamku w Sobkowie tworzą ogromny czworobok z wewnętrznym dziedzińcem.

Zamek rycerski w Sobkowie, mokunka
Zamek rycerski w Sobkowie, mokunka


Zwiedzanie zamku w Sobkowie

W zabudowaniach zamku zobaczyć można stajnie, dawne izby rycerskie, kuchnię, restaurację oraz budynek zaadaptowany na pokoje hotelowe. Na wewnętrznym dziedzińcu zamku widoczny jest piękny staw z fontanną, po którym pływają łabędzie.

Stajnie zamkowe można zwiedzać, prócz koni zobaczysz tu powozy i sanie, które przenoszą w czasy minionych wieków.

, mokunka
, mokunka

Restauracja zamkowa to właściwie sale muzealne pełne ciekawostek. Są tu zbroje, broń biała, broń palna, obrazy czy dawne stroje. Wstęp na cały teren zamku jest bezpłatny, podobnie parking. Obsługa jest uprzejma i zachęca do zwiedzania. W pobliżu odwiedzić można również zamkową przystań, pięknie zagospodarowaną nad wodami Nidy, tuż za murami. Są tu łodzie do wypożyczenia. Zamek w Sobkowie jest mało znany na turystycznej mapie Polski, ale zdecydowanie warty odwiedzenia.

Zamek Rycerski
ul. Sobka 15, Sobków
tel. 41/ 387-11-36, 509-301-601
info@zameksobkow.pl
www.zameksobkow.pl

Zamek w Sobkowie, mokunka
, mokunka
, mokunka


Sobków noclegi

Sobków to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Sobków, mokunka
, mokunka
Zamek w Sobkowie, mokunka
, mokunka
Sobków
Ważna
udostępnione zamki hotele zamki fundamenty
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022