Park Krajobrazowy Beskidu Małego

Park Krajobrazowy Beskidu Małego

Wyjątkowy, choć relatywnie niewielki Park Krajobrazowy Beskidu Małego znajduje się na pograniczu województw śląskiego i małopolskiego. Jego najpiękniejsze tereny to Jezioro Żywieckie, Jezioro Międzybrodzkie, mniej znane Czanieckie oraz malownicze szczyty Beskidu Małego. W obrębie Parku płynie również Soła.Najwyższy szczyt w Parku i całym Beskidzie Małym ma 933 m n.p.m. Jest to Czupel, niewiele niższa jest Łamana Skała licząca 929 metry n.p.m, gdzie powstał rezerwat Madohora. Park porastają buczyny i śwerki, na niewielkim obszarze zachowały się fragmenty naturalnych borów. W lasach tych żyje sporo gatunków ssaków i ptaków.

Ważnym atutem dla turystów są tutaj piękne jeziora. Sztuczne zbiorniki są bardzo atrakcyjne, z dobrą infrastrukturą, niezbędną dla wypoczynku nad wodą i na wodzie. W Parku nie brakuje szlaków turystycznych pieszych. 

Międzybrodzie Żywieckie noclegi

Międzybrodzie Żywieckie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
19 październik 2015 11:42

No i kłaniają się literówki, które mokunka robi lawinowo, dosłownie lawinowo, tak więc już mam kolejny punkt do regulaminu na przyszły konkurs, że literówki w takiej ilości będą eliminować atrakcje, bo ja też ich poprawiłam dosłownie tysiące, a w nazwach wszystkich nie wyłapię niestety, choć nazwisk tez sporo poprawiłam. Każdy robi literówki, ale starajmy się jednak choć w części nad tym panować

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację