Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Park Krajobrazowy Beskidu Małego

Park Krajobrazowy Beskidu Małego

Wyjątkowy, choć relatywnie niewielki Park Krajobrazowy Beskidu Małego znajduje się na pograniczu województw śląskiego i małopolskiego. Jego najpiękniejsze tereny to Jezioro Żywieckie, Jezioro Międzybrodzkie, mniej znane Czanieckie oraz malownicze szczyty Beskidu Małego. W obrębie Parku płynie również Soła.Najwyższy szczyt w Parku i całym Beskidzie Małym ma 933 m n.p.m. Jest to Czupel, niewiele niższa jest Łamana Skała licząca 929 metry n.p.m, gdzie powstał rezerwat Madohora. Park porastają buczyny i śwerki, na niewielkim obszarze zachowały się fragmenty naturalnych borów. W lasach tych żyje sporo gatunków ssaków i ptaków.

Ważnym atutem dla turystów są tutaj piękne jeziora. Sztuczne zbiorniki są bardzo atrakcyjne, z dobrą infrastrukturą, niezbędną dla wypoczynku nad wodą i na wodzie. W Parku nie brakuje szlaków turystycznych pieszych.

 Międzybrodzie Żywieckie noclegi

Międzybrodzie Żywieckie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218437 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1138494 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-10-19 na

No i kłaniają się literówki, które mokunka robi lawinowo, dosłownie lawinowo, tak więc już mam kolejny punkt do regulaminu na przyszły konkurs, że literówki w takiej ilości będą eliminować atrakcje, bo ja też ich poprawiłam dosłownie tysiące, a w nazwach wszystkich nie wyłapię niestety, choć nazwisk tez sporo poprawiłam. Każdy robi literówki, ale starajmy się jednak choć w części nad tym panować

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020