Park Krajobrazowy Beskidu Małego, mokunka

Park Krajobrazowy Beskidu Małego

(4.6 głosów: 8)

Wyjątkowy, choć relatywnie niewielki Park Krajobrazowy Beskidu Małego znajduje się na pograniczu województw śląskiego i małopolskiego. Jego najpiękniejsze tereny to Jezioro Żywieckie, Jezioro Międzybrodzkie, mniej znane Czanieckie oraz malownicze szczyty Beskidu Małego. W obrębie Parku płynie również Soła.Najwyższy szczyt w Parku i całym Beskidzie Małym ma 933 m n.p.m. Jest to Czupel, niewiele niższa jest Łamana Skała licząca 929 metry n.p.m, gdzie powstał rezerwat Madohora. Park porastają buczyny i śwerki, na niewielkim obszarze zachowały się fragmenty naturalnych borów. W lasach tych żyje sporo gatunków ssaków i ptaków.

Ważnym atutem dla turystów są tutaj piękne jeziora. Sztuczne zbiorniki są bardzo atrakcyjne, z dobrą infrastrukturą, niezbędną dla wypoczynku nad wodą i na wodzie. W Parku nie brakuje szlaków turystycznych pieszych. 

Międzybrodzie Żywieckie noclegi

Międzybrodzie Żywieckie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°47'14N, 19°16'45E
11 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
19 październik 2015 11:42

No i kłaniają się literówki, które mokunka robi lawinowo, dosłownie lawinowo, tak więc już mam kolejny punkt do regulaminu na przyszły konkurs, że literówki w takiej ilości będą eliminować atrakcje, bo ja też ich poprawiłam dosłownie tysiące, a w nazwach wszystkich nie wyłapię niestety, choć nazwisk tez sporo poprawiłam. Każdy robi literówki, ale starajmy się jednak choć w części nad tym panować

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację