Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego znajduje się na Świętym Krzyżu, najpopularniejszym szczycie w Górach Świętokrzyskich.
W bardzo ciekawym, multimedialnym Muzeum prezentowana jest wystawa przedstawiająca historię, świat fauny i flory oraz walory przyrodnicze Świętokrzyskiego PN.
Osobne dioramy poświęcono działalności człowieka na tym terenie. Muzeum mieści się w zabytkowym, XVII-wiecznym budynku, będącym częścią kompleksu zabudowań klasztornych opactwa benedyktynów na Świętym Krzyżu.
Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego
Św. Krzyż 1, Bieliny
tel. 41/317-70-87
www.swietokrzyskipn.org.pl/edukacja/muzeum/
Godziny zwiedzania: IV-X 9.00-17.00, XI-III 8.00-16.00
Bilety: normalny 8 zł, ulgowy 4 zł
Nowa Słupia to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.