Kaplica Św. Krzyża w Lwówku Śląskim

Kaplica Św. Krzyża w Lwówku Śląskim

Gotycka kaplica Św. Krzyża w Lwówku Śląskim powstała w 1496 roku. To niewielki sakralny obiekt, jednonawowy, wzniesiony z ciosów piaskowca.Kaplica pokryta jest czterospadownym dachem, zakończonym sygnaturką z małym dzwonem. W skromnym wnętrzu udało się podczas remontu odsłonić freski ze scenami Drogi Krzyżowej z 1520 roku.Kaplica Św. Krzyża
ul. Kościelna, Lwówek Śląski

Avatar użytkownika
Ela Krajtroter 42848 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114039 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Pakoszów

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020