Odrzykoń, kasia ejsmont

Zamek w Odrzykoniu

(4.4 głosów: 90)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Około 8 km od Krosna na Podkarpaciu, można krętą wąziutką, asfaltową dróżką dotrzeć do Zamku Kamieniec w Odrzykoniu, na pograniczu Odrzykonia i Korczyny. Zamek Kamieniec to warownia obronna z XIV wieku, od 1348 roku należała do Kazimierza Wielkiego, a później do Władysława Jagiełły, a następnie władały nią arystokratyczne rody. Obecnie zamek Kamieniec w Odrzykoniu zabezpieczony jest w postaci trwałej ruiny. Leży na skalnym wzgórzu, na obrzeżach Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Zemsta Fredry

Warto wspomnieć, że odrzykoński zamek tak zafascynował Aleksandra Fredrę, że właśnie ów zamek, będący również jego własnością, stał się miejscem, w którym komediopisarz umieścił akcję Zemsty. Świetnie to wykorzystują dzisiejsi restauratorzy, którzy swoją niewielką knajpkę u podnóża zamku w Odrzykoniu nazwali Chatą Papkina.Zamek Odrzykoń, mokunka
Zamek Odrzykoń, mokunka

Muzeum na zamku Kamieniec

Od 1995 roku na zamku w Odrzykoniu dostępne jest dla turystów niewielkie Muzeum, prowadzone przez pasjonata. Można tu zobaczyć militaria oraz przedmioty związane z kolejnymi właścicielami zamku. Pod zamkiem Kamieniec bardzo trudno zaparkować, droga jest bardzo wąska a miejsc parkingowych niewiele, w stosunku do ilości turystów chcących ruiny zamczyska pozwiedzać.

Adres

Zamek Kamieniec w Odrzykoniu
ul. Podzamcze 1, Korczyna

GPS: 49°44'33N, 21°47'13E

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Zamek w Odrzykoniu, mokunka
Zamek Kamieniec, mokunka
widok na ruiny z dołu,od strony skał, Danusia
ruiny zamku Kamieniec, Danusia
mur graniczny, Danusia
schody w strone zamku niskiego, Danusia
ruiny zamku, Danusia
Odrzykoń, kasia ejsmont
Odrzykoń, kasia ejsmont
Odrzykoń, kasia ejsmont
Odrzykoń, kasia ejsmont
Zamek w Odrzykaniu, Piotr Rzewuski
Zamek, Piotr Rzewuski
Wejście na zamek , Piotr Rzewuski
Krosno
Ważna
gotyckie zamki udostępnione zamki Kazimierza Wielkiego
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Knypek
za maly, chaos, brak kierunku zwiedzania I nieopisanego sala tortur
DominikPL
Bardzo ciekawy zamek!
Piotr Rzewuski

Dodał bym jeszcze parę atrakcji w okolicach Odrzykonia. Co do miejsc parkingowych to fakt droga wąska ale wystarczy trochę odjechać od Zamku w lewą strone i z tego co pamiętam jest spory parking na pobliskiej łące 😁. A bym zapomniał niedaleko Zamku znajdują się Prządki rezerwat skalny 🙂

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022