Turystyczne Mistrzostwa Blogerów
Moi mili! Bierzemy udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów!
16 blogów podróżniczych reprezentuje swoje województwo w Polsce. My pokażemy piękno województwa śląskiego!

Chcesz nam pomóc? Wchodź na naszego bloga i śledź nasze kanały społecznościowe: Facebook, Instagram i Youtube.
Lajkuj, komentuj i udostępniaj!
Zapraszamy Cię na tą piękną przygodę! Z góry dziękujemy!
Odrzykoń, kasia ejsmont

Zamek w Odrzykoniu

(4.4 głosów: 90)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Około 8 km od Krosna na Podkarpaciu, można krętą wąziutką, asfaltową dróżką dotrzeć do Zamku Kamieniec w Odrzykoniu, na pograniczu Odrzykonia i Korczyny.Historia zamku w Odrzykoniu

Zamek Kamieniec to warownia obronna z XIV wieku, od 1348 roku należała do Kazimierza Wielkiego, a później do Władysława Jagiełły, a następnie władały nią arystokratyczne rody. Obecnie zamek Kamieniec w Odrzykoniu zabezpieczony jest w postaci trwałej ruiny. Leży na skalnym wzgórzu, na obrzeżach Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Zamek w Odrzykoniu, mokunka
Zamek w Odrzykoniu, mokunka

Zemsta Fredry

Warto wspomnieć, że odrzykoński zamek tak zafascynował Aleksandra Fredrę, że właśnie ów zamek, będący również jego własnością, stał się miejscem, w którym komediopisarz umieścił akcję Zemsty. Świetnie to wykorzystują dzisiejsi restauratorzy, którzy swoją niewielką knajpkę u podnóża zamku w Odrzykoniu nazwali Chatą Papkina.Muzeum na zamku Kamieniec

Od 1995 roku na zamku w Odrzykoniu dostępne jest dla turystów niewielkie Muzeum, prowadzone przez pasjonata. Można tu zobaczyć militaria oraz przedmioty związane z kolejnymi właścicielami zamku.

Zamek Kamieniec, mokunka
Zamek Kamieniec, mokunka

Pod zamkiem Kamieniec bardzo trudno zaparkować, droga jest bardzo wąska a miejsc parkingowych niewiele, w stosunku do ilości turystów chcących ruiny zamczyska pozwiedzać.Zamek Kamieniec w Odrzykoniu
ul. Podzamcze 1, Korczyna
Godziny zwiedzania: IV-XI od 9.00

Zamek Odrzykoń, mokunka
widok na ruiny z dołu,od strony skał, Danusia
ruiny zamku Kamieniec, Danusia

Zamek w Odrzykoniu na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Krosna wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
mur graniczny, Danusia
schody w strone zamku niskiego, Danusia
ruiny zamku, Danusia
Odrzykoń, kasia ejsmont
Odrzykoń, kasia ejsmont
Odrzykoń, kasia ejsmont
Odrzykoń, kasia ejsmont
Zamek w Odrzykaniu, Piotr Rzewuski
Zamek, Piotr Rzewuski
Wejście na zamek , Piotr Rzewuski
49°44'33N, 21°47'11E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Knypek
za maly, chaos, brak kierunku zwiedzania I nieopisanego sala tortur
DominikPL
Bardzo ciekawy zamek!
Piotr Rzewuski

Dodał bym jeszcze parę atrakcji w okolicach Odrzykonia. Co do miejsc parkingowych to fakt droga wąska ale wystarczy trochę odjechać od Zamku w lewą strone i z tego co pamiętam jest spory parking na pobliskiej łące 😁. A bym zapomniał niedaleko Zamku znajdują się Prządki rezerwat skalny 🙂

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021