Około 8 km od Krosna na Podkarpaciu, można krętą wąziutką, asfaltową dróżką dotrzeć do Zamku Kamieniec w Odrzykoniu, na pograniczu Odrzykonia i Korczyny.Historia zamku w Odrzykoniu

Zamek Kamieniec to warownia obronna z XIV wieku, od 1348 roku należała do Kazimierza Wielkiego, a później do Władysława Jagiełły, a następnie władały nią arystokratyczne rody. Obecnie zamek Kamieniec w Odrzykoniu zabezpieczony jest w postaci trwałej ruiny. Leży na skalnym wzgórzu, na obrzeżach Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Zamek w Odrzykoniu
Zamek w Odrzykoniu

Zemsta Fredry

Warto wspomnieć, że odrzykoński zamek tak zafascynował Aleksandra Fredrę, że właśnie ów zamek, będący również jego własnością, stał się miejscem, w którym komediopisarz umieścił akcję Zemsty. Świetnie to wykorzystują dzisiejsi restauratorzy, którzy swoją niewielką knajpkę u podnóża zamku w Odrzykoniu nazwali Chatą Papkina.

Muzeum na zamku Kamieniec

Od 1995 roku na zamku w Odrzykoniu dostępne jest dla turystów niewielkie Muzeum, prowadzone przez pasjonata. Można tu zobaczyć militaria oraz przedmioty związane z kolejnymi właścicielami zamku.

Zamek Kamieniec
Zamek Odrzykoń
widok na ruiny z dołu,od strony skał


Pod zamkiem Kamieniec bardzo trudno zaparkować, droga jest bardzo wąska a miejsc parkingowych niewiele, w stosunku do ilości turystów chcących ruiny zamczyska pozwiedzać.

Zamek Kamieniec w Odrzykoniu
ul. Podzamcze 1, Korczyna
Godziny zwiedzania: IV-XI od 9.00

ruiny zamku Kamieniec
ruiny zamku Kamieniec


mur graniczny schody w strone zamku niskiego ruiny zamku Odrzykoń Odrzykoń Odrzykoń Odrzykoń Zamek w Odrzykaniu Zamek Wejście na zamek

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1144872 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-16 na
Bardzo ciekawy zamek!
Avatar użytkownika
Piotr Rzewuski Uzależniony od podróży 1858 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-06-25 na

Dodał bym jeszcze parę atrakcji w okolicach Odrzykonia. Co do miejsc parkingowych to fakt droga wąska ale wystarczy trochę odjechać od Zamku w lewą strone i z tego co pamiętam jest spory parking na pobliskiej łące :D. A bym zapomniał niedaleko Zamku znajdują się Prządki rezerwat skalny :)

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021