Odrzykoń, kasia ejsmont

Zamek w Odrzykoniu

(4.4 głosów: 89)

Około 8 km od Krosna na Podkarpaciu, można krętą wąziutką, asfaltową dróżką dotrzeć do Zamku Kamieniec w Odrzykoniu, na pograniczu Odrzykonia i Korczyny.Historia zamku w Odrzykoniu

Zamek Kamieniec to warownia obronna z XIV wieku, od 1348 roku należała do Kazimierza Wielkiego, a później do Władysława Jagiełły, a następnie władały nią arystokratyczne rody. Obecnie zamek Kamieniec w Odrzykoniu zabezpieczony jest w postaci trwałej ruiny. Leży na skalnym wzgórzu, na obrzeżach Czarnorzecko–Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Zamek Kamieniec, mokunka
Zamek Kamieniec, mokunka

Zemsta Fredry

Warto wspomnieć, że odrzykoński zamek tak zafascynował Aleksandra Fredrę, że właśnie ów zamek, będący również jego własnością, stał się miejscem, w którym komediopisarz umieścił akcję Zemsty. Świetnie to wykorzystują dzisiejsi restauratorzy, którzy swoją niewielką knajpkę u podnóża zamku w Odrzykoniu nazwali Chatą Papkina.Muzeum na zamku Kamieniec

Od 1995 roku na zamku w Odrzykoniu dostępne jest dla turystów niewielkie Muzeum, prowadzone przez pasjonata. Można tu zobaczyć militaria oraz przedmioty związane z kolejnymi właścicielami zamku.

Zamek Odrzykoń, mokunka
widok na ruiny z dołu,od strony skał, Danusia
ruiny zamku Kamieniec, Danusia

Pod zamkiem Kamieniec bardzo trudno zaparkować, droga jest bardzo wąska a miejsc parkingowych niewiele, w stosunku do ilości turystów chcących ruiny zamczyska pozwiedzać.Zamek Kamieniec w Odrzykoniu
ul. Podzamcze 1, Korczyna
Godziny zwiedzania: IV-XI od 9.00

mur graniczny, Danusia
mur graniczny, Danusia
schody w strone zamku niskiego, Danusia
ruiny zamku, Danusia
Odrzykoń, kasia ejsmont
Odrzykoń, kasia ejsmont
Odrzykoń, kasia ejsmont
Odrzykoń, kasia ejsmont
Zamek w Odrzykaniu, Piotr Rzewuski
Zamek, Piotr Rzewuski
Wejście na zamek , Piotr Rzewuski

Krosno noclegi

Krosno to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°44'33N, 21°47'11E
05 grudzień 2014
03 luty 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

DominikPL
16 kwiecień 2020 14:21
Bardzo ciekawy zamek!
Piotr Rzewuski
25 czerwiec 2015 11:49

Dodał bym jeszcze parę atrakcji w okolicach Odrzykonia. Co do miejsc parkingowych to fakt droga wąska ale wystarczy trochę odjechać od Zamku w lewą strone i z tego co pamiętam jest spory parking na pobliskiej łące :D. A bym zapomniał niedaleko Zamku znajdują się Prządki rezerwat skalny :)

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację