Skit Odrynki

Skit w Odrynkach

Skit w Odrynkach na Podlasiu to jedyna prawosławna budowla tego typu w Polsce! Ale co oznacza słowo skit? Jest to odosobniona budowla - pustelnia dla mnichów, którzy pragną prowadzić surowsze życie i opuszczają monaster czyli klasztor przenosząc się do skitu właśnie czyli do pustelni.Skit Św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Odrynkach powstał w 2009 roku, a podlega monasterowi Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu. Faktycznie życie tutaj prowadzi się surowe, oparte głównie na modlitwie i postnym jedzeniu. Wygody życia z XXI wieku tu nie dotarły.

Skit Odrynki
Skit Odrynki

Skit w Odrynkach znajduje się na obrzeżach wsi, w uroczysku Kudak. Całkiem niedawno, bo w 2013 roku na terenie skitu konsekrowano nową drewnianą cerkiew Opieki Matki Bożej. Jej wyposażenie - ikonostas, ołtarz i inne elementy, powstają w pracowni Braci Amanatidis w Salonikach.Obecny skit nawiązuje do historycznego monasteru Wniebowstąpienia Pańskiego, jaki powstał tu, w Puszczy Błudowskiej, nad rzeką Narew w XVI wieku.

W pobliżu zobaczyć też warto piękną cerkiew w Narwi.Skit Św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich
Kudak 1, Odrynki
tel. 784-406-094
www.skit.odrynki.pl

Skit w Odrynkach
Skit w Odrynkach

Narew noclegi

Narew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację