Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Skit w Odrynkach na Podlasiu to jedyna prawosławna budowla tego typu w Polsce! Ale co oznacza słowo skit? Jest to odosobniona budowla - pustelnia dla mnichów, którzy pragną prowadzić surowsze życie i opuszczają monaster czyli klasztor przenosząc się do skitu właśnie czyli do pustelni.Skit Św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Odrynkach powstał w 2009 roku, a podlega monasterowi Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu. Faktycznie życie tutaj prowadzi się surowe, oparte głównie na modlitwie i postnym jedzeniu. Wygody życia z XXI wieku tu nie dotarły.

Odrynki
Odrynki


Skit w Odrynkach znajduje się na obrzeżach wsi, w uroczysku Kudak. Całkiem niedawno, bo w 2013 roku na terenie skitu konsekrowano nową drewnianą cerkiew Opieki Matki Bożej. Jej wyposażenie - ikonostas, ołtarz i inne elementy, powstają w pracowni Braci Amanatidis w Salonikach.

Obecny skit nawiązuje do historycznego monasteru Wniebowstąpienia Pańskiego, jaki powstał tu, w Puszczy Błudowskiej, nad rzeką Narew w XVI wieku.

Skit Odrynki
Odrynki skit
Odrynki

W pobliżu zobaczyć też warto piękną cerkiew w Narwi.Skit Św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich
Kudak 1, Odrynki
tel. 784-406-094
www.skit.odrynki.pl

Skit w Odrynkach
Skit w Odrynkach
Skit w Odrynkach cerkiew odrynki Skit w Odrynkach cerkiew Cerkiew w Odrynkach cerkiew w Odrynkach Odrynki

Narew noclegi

Narew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1134495 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020