Skit Odrynki

Skit w Odrynkach

(4.5 głosów: 10)

Odrynki - unikat Podlasia i jedyny skit w Polsce!

Skit w Odrynkach na Podlasiu to jedyna prawosławna budowla tego typu w Polsce! Ale co oznacza słowo skit? Skit to nic innego, jak odosobniona pustelnia dla mnichów, którzy pragną prowadzić surowsze życie i opuszczają monaster czyli klasztor, przenosząc się do skitu właśnie czyli do pustelni, zwykle założonym na odludziu, by żyć w zgodzie z naturą i głównie w oparciu o swoją pracę. Polecam Ci gorąco to miejsce, niezależnie od tego jaka jest Twoja religia, bo to jest naprawdę magiczny zakątek Podlasia, który przenosi do zupełnie innego świata. Zobaczysz tu niecodzienne warunki życia, nacieszysz się przyrodą, a ponadto skosztujesz ciekawej herbaty ziołowej. Różne ziołowe mieszanki możesz też zakupić na miejscu.Odrynki
Odrynki

Skit Św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Odrynkach powstał w 2009 roku, a podlega monasterowi Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy w Supraślu. Faktycznie życie tutaj prowadzi się surowe, oparte głównie na modlitwie i postnym jedzeniu. Wygody życia z XXI wieku tu nie dotarły.

cerkiew odrynki
cerkiew odrynki

Skit w Odrynkach znajduje się na obrzeżach wsi, w uroczysku Kudak. W 2013 roku na terenie skitu konsekrowano nową, drewnianą cerkiew Opieki Matki Bożej. Jest malutka i urocza, a jej wyposażenie - ikonostas, ołtarz i inne elementy, powstają w pracowni Braci Amanatidis w Salonikach.Odrynki
Odrynki

Obecny skit w Odrynkach nawiązuje do historycznego monasteru Wniebowstąpienia Pańskiego, jaki powstał tu, w Puszczy Błudowskiej, nad rzeką Narew, w XVI wieku. W pobliżu zobaczyć też warto piękną cerkiew w Narwi.

Skit Odrynki
Skit Odrynki
Skit w Odrynkach, toja1358
Skit w Odrynkach
Cerkiew w Odrynkach, toja1358
cerkiew w Odrynkach, toja1358
, toja1358
, toja1358
Odrynki, toja1358
, toja1358
, toja1358

Adres

Skit Św. Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich
Kudak 1, Odrynki
tel. 784-406-094
www.skit.odrynki.pl

GPS: 52°55'60N, 23°37'5E

Narew noclegi

Narew to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Narew Podlasie
Kościoły i obiekty sakralne
Perełka
drewniane cerkwie pustelnie
52°55'60N, 23°37'5E
17 wrzesień 2015
14 kwiecień 2021
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację