Cerkiew w Rybołach

Cerkiew Św. Kosmy i Damiana w Rybołach

Cerkiew Świętych Kosmy i Damiana w Rybołach to prawosławna cerkiew parafialna na Podlasiu. Jest to główna świątynia dużej parafii i w odróżnieniu do większości cerkwi w tym regionie, ta jest murowana.Pierwsza cerkiew w Rybołach z pewnością istniała już w średniowieczu, ale obecna świątynia pochodzi z lat 1873-77.

Cerkiew w Rybołach
Cerkiew w Rybołach

Wystrój cerkwi w Rybołach

W cerkwi znajduje się trzyrzędowy ikonostas z kopią Poczajowskiej Ikony Matki Bożej oraz XVII-wieczną Rybołowską Ikoną Matki Bożej. Wizerunki Świętych zawieszone są na ścianach świątyni. W cerkwi widoczne są także freski powstałe w latach 1944-1946Cerkwie parafii w Rybołach

- Cerkiew Świętych Kosmy i Damiana w Rybołach

Cerkiew w Rybołach
Cerkiew w Rybołach

- Cerkiew Św. Jerzego w Rybołach - cerkiew cmentarna

- Cerkiew Św. Jana Teologa w Pawłach - cerkiew cmentarna- Kaplica św. Michała Archanioła w Wojszkach - cerkiew filialna

- Kaplica św. Eliasza Proroka w Kaniukach - cerkiew filialna

Cerkiew Św. Kosmy i Damiana
Ryboły 104

Podlasie noclegi

Podlasie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
52°56'4N, 23°15'53E
15 październik 2014
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 37 000 polubień, a na Instagramie 2 800 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację