53°7'48" N, 23°9'1" E
Godziny otwarcia i informacje praktyczne
Zamknięte

Opera i Filharmonia Podlaska to Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. Jest to obecnie największa instytucja artystyczna w tej części Polski, a zarazem najnowocześniejsze centrum życia kulturalnego w tej części Europy.W Białymstoku Opera stanowi ośrodek artystyczny otwarty na środowiska mniejszości narodowych, zainteresowany współpracą z krajami Europy Wschodniej i krajami nadbałtyckimi.

Opera i Filharmonia Podlaska
Opera i Filharmonia Podlaska

Opera i Filharmonia Podlaska to stosunkowo nowy obiekt, powstał w 2012 roku, w Parku Centralnym, jako bardzo nowoczesny twór, a przy tym pięknie wkomponowany w przestrzeń parku.

W bogatym repertuarze Opery i Filharmonii, obok spektakli operowych i teatralnych, odbywają się także koncerty symfoniczne oraz koncerty muzyki jazzowej, rockowej czy alternatywnej. Ważnym wydarzeniem jest Halfway Festival („w połowie drogi&rdquo😉 ukazujący różnorodne oblicza muzyki folkowej i songwriterskiej.

Opera i Filharmonia Podlaska
Opera i Filharmonia Podlaska


Do Opery i Filharmonii Podlaskiej przybywają goście z całej Polski i Europy. Obok Opery, w Parku Centralnym, stoi Białostocki Teatr Lalek i stara cerkiew Św. Marii Magdaleny.

Opera i Filharmonia
Ul. Odeska 1, Białystok
tel. 857-322-331, 857-327-343
opera@oifp.eu
www.oifp.eu

Opera i Filharmonia Podlaska
Opera i Filharmonia Podlaska


Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021