Opera i Filharmonia Podlaska

Opera Podlaska w Parku Centralnym
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.6

Opera i Filharmonia Podlaska to Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku. Jest to obecnie największa instytucja artystyczna w tej części Polski, a zarazem najnowocześniejsze centrum życia kulturalnego w tej części Europy.

W Białymstoku Opera stanowi ośrodek artystyczny otwarty na środowiska mniejszości narodowych, zainteresowany współpracą z krajami Europy Wschodniej i krajami nadbałtyckimi.

Opera i Filharmonia Podlaska
Opera i Filharmonia Podlaska


Opera i Filharmonia Podlaska to stosunkowo nowy obiekt, powstał w 2012 roku, w Parku Centralnym, jako bardzo nowoczesny twór, a przy tym pięknie wkomponowany w przestrzeń parku.

W bogatym repertuarze Opery i Filharmonii, obok spektakli operowych i teatralnych, odbywają się także koncerty symfoniczne oraz koncerty muzyki jazzowej, rockowej czy alternatywnej. Ważnym wydarzeniem jest Halfway Festival („w połowie drogi&rdquo😉 ukazujący różnorodne oblicza muzyki folkowej i songwriterskiej.

Opera i Filharmonia Podlaska
Opera i Filharmonia Podlaska

Do Opery i Filharmonii Podlaskiej przybywają goście z całej Polski i Europy. Obok Opery, w Parku Centralnym, stoi Białostocki Teatr Lalek i stara cerkiew Św. Marii Magdaleny.

Opera i Filharmonia
Ul. Odeska 1, Białystok
tel. 857-322-331, 857-327-343
opera@oifp.eu
www.oifp.eu

Opera i Filharmonia Podlaska
Opera i Filharmonia Podlaska


Noclegi w Białymstoku

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.6 głosów: 13)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024